Losowanie Eurocup

Opublikowano: 12 lipca 2019

W piątek 12 lipca 2019 roku w Barcelonie odbyło się losowanie grup 7DAYS Eurocup, na którym nasz klub reprezentowany był przez prezesa Przemysława Sęczkowskiego. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza zmierzą się


z Unicaja Malaga, Galatasaray Doga Sigorta Istanbul, Buducnost Voli Podgorica, Ewe Baskets Oldenburg oraz Dolomiti Energia Trento.

W 7DAYS Eurocup rywalizować będą 24 zespoły podzielone na cztery grupy, z których po cztery najlepsze przejdą do fazy TOP16. Następnie rozegrany zostanie playoff, który zakończy się wielkim finałem w systemie do trzech zwycięstw.

Nadchodzący sezon będzie dla Asseco Arki Gdynia drugim kolejnym na europejskich arenach po dłuższej przerwie. W minionych rozgrywkach gdynianie zebrali wiele pochwał ze strony Euroligi szczególnie za nienaganne przygotowanie organizacyjno-logistyczne i klub ma nadzieję na umacnianie oraz dalszą budowę tak pozytywnego wizerunku. Ceremonia losowania miała miejsce w siedzibie firmy Mediapro, a żółto-niebiescy wybierani byli z ostatniego szóstego koszyka.

Zapowiada się wiele ciekawych starć i sezon pełen sportowych emocji. Serdecznie zapraszamy!