Jakub Kobel na pokładzie!

Opublikowano: 20 grudnia 2020

Informujemy, że kontrakt z naszym klubem podpisał mierzący 190 cm wzrostu obwodowy Jakub Kobel. Bieżący sezon rozpoczął w Kingu Szczecin. Witamy w Gdyni!


Kobel urodził się 25 listopada 1998 r. Mierzy 190 cm wzrostu. Jego nominalna pozycja to rozgrywający, choć może także występować jako rzucający obrońca. Profesjonalną karierę zaczął we wrocławskim WKK, grającym na poziomie 2. ligi. W sezonie 2017/18 zmienił pracodawcę i przeniósł się na zaplecze ekstraklasy, do Polonii Leszno. A już rok później dane mu było zadebiutować w elicie, bo polski koszykarz podpisał umowę z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

W swojej pierwszej w karierze kampanii na najwyższym szczeblu spędzał na parkiecie średnio 16 minut, w trakcie których rzucał 4 pkt i rozdawał 2.4 asysty. 20 stycznia 2020 r. został zawodnikiem Kinga Szczecin, jednak tam występował jeszcze krócej – ledwie 10 minut na mecz. Również w trwających rozgrywkach sytuacja nie uległa poprawie – statystyki Jakuba to tylko 1.3 pkt i tyle samo asyst na spotkanie. W nadziei na stałe miejsce w rotacji Kobel przenosi się do Gdyni, by wspomóc drużynę Przemysława Frasunkiewicza w walce o awans do fazy playoff.

Liczymy, że w Asseco Arce nowy nabytek odbuduje formę i efektywnie wspomoże zespół na obwodzie. Samemu Jakubowi życzymy powodzenia i godnego reprezentowania żółto-niebieskich barw!