Mistrzowie bezlitośni

Opublikowano: 4 listopada 2020

Osłabieni brakiem Krzysztofa Szubargi koszykarze Asseco Arki nie mieli szans w starciu z mocnym Zastalem Enea BC Zielona Góra. Gdynianie wyraźnie ulegli mistrzowi Polski różnicą aż 46 punktów.


Niestety, podobnie jak w poprzednim starciu z Enea Astorią Bydgoszcz, przystąpiliśmy do meczu bez kontuzjowanego Krzysztofa Szubargi. W środowy wieczór niepełny był także sztab szkoleniowy – z wyjazdu do Zielonej Góry musiał zrezygnować asystent trenera Frasunkiewicza – Kamil Sadowski. Brak swojego lidera na parkiecie to dla żółto-niebieskich znaczne osłabienie, co było widoczne na boisku.

Zielonogórzanie, korzystając z dobrej skuteczności Rolandsa Freimanisa oraz precyzyjnych podań Marcela Ponitki, szybko nieznacznie odskoczyli. Odpowiadać próbował Przemysław Żołnierewicz, lecz nie niewiele się to zdało. Po dziesięciu minutach prowadzili gospodarze – 21:15.

W drugiej odsłonie podopieczni Żana Tabaka wrzucili drugi bieg. „Trójki” zaczęły wpadać Iffe Lundbergowi i Janisowi Berzinsowi, udane wejście z ławki zaliczył Kris Richard, a kolejne asysty notował Ponitka. Osłabieni gdynianie po tym ciosie długo pozostali na deskach, a przewaga Zastalu momentalnie urosła. Do przerwy wynosiła ona już 26 punktów (49:23).

Druga połowa nie przyniosła spodziewanej poprawy. Grający szerokim składem miejscowi dokładali kolejne trafienia do i tak już pokaźnej wypracowanej zaliczki. Straty były już niemożliwe do odrobienia, więc trener Frasunkiewicz wpuścił na plac gry juniorów i zmienników – Michała Plutę, Marcina Malczyka, Macieja Marcinkowskiego czy Mateusza Kaszowskiego. Toczący się głównie w sennej atmosferze mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Zastalu 104:58.

Najbliższe spotkanie rozegramy w piątek, 13 listopada, o godz. 17:35. Wówczas w Gdynia Arenie podejmiemy PGE Spójnię Stargard.

Zastal Enea BC Zielona Góra – Asseco Arka Gdynia 104:58 (21:15, 28:8, 31:10, 24:25)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Berzins 19, Groselle 14, Lundberg 13, Richard 11, Ponitka 10, Freimanis 9, Put 9, Williams 9, Koszarek 8, Porada 2, Dereziński 0, Traczyk 0

Asseco Arka Gdynia: Witliński 19, Żołnierewicz 10, Czerlonko 7, Pluta 6, Wadowski 5, Malczyk 3, Dylewicz 2, Hrycaniuk 2, Marcinkowski 2, Wołoszyn 2, Kaszowski 0