Żołnierewicz zakończył sezon

Opublikowano: 21 grudnia 2020

Przeprowadzone po meczu w Ostrowie Wlkp. kompleksowe badania potwierdziły najgorszy scenariusz – Przemysław Żołnierewicz zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i w tym sezonie nie pojawi się już na boisku.


Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości. W meczu z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. groźnie wyglądającej kontuzji doznał nasz najlepszy strzelec Przemysław Żołnierewicz. Niezwłocznie przeprowadzone zostały należyte badania, po których z wielką przykrością informujemy, że popularny „Żołnierz” zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie, co eliminuje go z gry na dłuższy czas.

W ostatnim czasie na boisku nie pojawiali się także inni zawodnicy. Krzysztof Szubarga ciągle zmaga się z bólem kręgosłupa. Jego data powrotu do gry nie jest znana. W najbliższych meczach nie zobaczymy również Mikołaja Witlińskiego, który w zeszły piątek uszkodził łąkotkę i musi poddać się zabiegowi. Uraz wyłączy go z gry na około 3 tygodnie. Mniej poważne są za to kontuzje Mateusza Kaszowskiego (podkręcony staw skokowy) i Igora Wadowskiego (mięsień dwugłowy). Obaj najprawdopodobniej wrócą na boisko na derby Trójmiasta z Treflem Sopot (30 grudnia).

Wszystkim kontuzjowanym życzymy możliwie najszybszego powrotu do sprawności, a Przemkowi także bezproblemowej rehabilitacji! „Żołnierz”, jesteśmy z Tobą!