Amerykański sen

Opublikowano: 20 października 2021

Informujemy o podpisaniu kontraktu z Jacobi Boykinsem, 26-letnim rzucającym obrońcą. Amerykanin trwające rozgrywki rozpoczął w barwach PGE Spójni Stargard, w przeszłości występował w lidze letniej NBA w barwach Orlando Magic.


Witamy na pokładzie!

Jacobi w latach 2014-2018 reprezentował zespół Louisiana Tech w rozgrywkach NCAA. Z roku na rok stawał się coraz ważniejszą postacią w drużynie. Swój seniorski sezon na uczelni zakończył ze statystykami: 14.7 pkt, 4.8 zbiórki, 1.5 asysty i 1 przechwyt na spotkanie. Po ukończeniu studiów trafił do Europy, konkretnie do ligi węgierskiej i Alby Fehervar. Rozegrał 18 meczów (12.8 pkt, 4.1 zbiórki w lidze, 11.7 pkt, 3.4 zbiórki w FIBA EuropeCup), po czym powrócił do ojczyzny. Trafił na zaplecze NBA, do G-League, związując się z Rio Grande Valley Vipers.

W Teksasie prezentował się z dobrej strony, ponownie notował kilkunastopunktowe średnie przy niezłej skuteczności z dystansu. Jeszcze przed wybuchem pandemii przeniósł się do Sioux Falls Skyforce. Zdążył pojawić się na boisku trzykrotnie. W tym sezonie mogliśmy oglądać Boykinsa na polskich parkietach. Jacobi zaliczył 6 występów w barwach PGE Spójni Stargard. Trener Marek Łukomski stosunkowo rzadko po niego sięgał (średnio 18.8 minuty), choć mimo to Amerykanin wyrobił sobie średnie ponad 12 zdobywanych punktów (45% za 3). Na podtrzymanie formy rzutowej liczy sztab trenera Miloša Mitrovicia, który widzi w nim kandydata na jednego z liderów zespołu.

Welcome to Gdynia, Jacobi!