Bestii nie oddamy

Opublikowano: 21 czerwca 2021

W przyszłym sezonie pod naszym koszem wciąż grasować będzie groźna bestia. Doświadczony środkowy Adam Hrycaniuk związał się z Asseco Arką nową umową. Stworzy duet centrów z Adrianem Boguckim. Witamy z powrotem!


Adam jest w środowisku koszykarskim postacią, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Do naszego klubu trafił w sezonie 2008/2009, w ostatnich rozgrywkach przed naszymi przenosinami do Gdyni. Niemalże od razu wskoczył do pierwszej piątki, mimo niewielkiego wówczas bagażu doświadczeń. Wywalczył w żółto-niebieskich barwach cztery kolejne złote medale, będąc przy tym istotnym zawodnikiem rotacji. Razem z pamiętnym, gwiazdorskim zespołem Asseco Prokomu 2009/2010 awansował do TOP 8 Euroligi. Chyba każdy kibic pamięta jego widowiskowy wsad w wygranym pojedynku z wielkim Realem Madryt. Jednocześnie w 2010 roku zadebiutował w „dorosłej” reprezentacji Polski, do której jest powoływany do dziś.

W latach 2013-2019 reprezentował barwy Stelmetu Zielona Góra. W Winnym Grodzie wywalczył trzy następne mistrzostwa oraz jedno wicemistrzostwo Polski. Stał się ważną postacią w zielonogórskiej szatni. W końcu nadszedł jednak czas na powrót do drużyny, w której wszystko się zaczęło. Latem 2019 roku, po bardzo udanych mistrzostwach świata w Chinach, znów podpisał kontrakt z Asseco Arką. Na parkiecie jest gwarancją zbiórek, zaangażowania i twardej defensywy. W zeszłym sezonie notował 9.5 pkt i 6.5 zbiórki.

„Bestii” gratulujemy przedłużenia umowy i życzmy podtrzymania świetnej formy!