Czerapowicz na stałe

Opublikowano: 20 września 2021

22-letni rzucający obrońca David Czerapowicz podpisał kontrakt z Asseco Arką. Mierzący 191 centymetrów wzrostu Szwed przekonał do siebie sztab szkoleniowy trenera Miloša Mitrovicia i otrzyma szansę na zaprezentowanie się gdyńskiej publiczności.


David przepracował z naszym zespołem cały okres przygotowawczy. Na początku gościnnie brał udział w treningach, jednak szybko udowodnił swoje ponadprzeciętne umiejętności. Dzięki temu pozostał w Gdyni na zasadzie try-outu, pojechał z żółto-niebieskimi na obóz do Cząstkowa, po czym wystąpił w Memoriale Wojtka Michniewicza oraz w sparingu z SKS-em Starogard Gdański (85:66). W trzech spotkaniach rzucił 22 „oczka”, najczęściej punktując rzutami z dystansu, które bez cienia wątpliwości są jedną z jego najmocniejszych stron. Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, sztab trenerski złożył mu ofertę zawodowego kontraktu.

W przeszłości 22-latek studiował w Stanach Zjednoczonych, konkretnie na uniwersytecie Davidson, z której wywodzi się między innymi Stephen Curry. W debiutanckim sezonie w NCAA uzbierał 25 spotkań rozpoczętych z ławki rezerwowych. Sezon 2017/2018 spędził w rodzimej Szwecji, reprezentując KFUM Nassjo Basket. W międzyczasie David występował także w młodzieżowej kadrze Szwecji, w której notował średnio 15 pkt, 4 zbiórki, a także 3 asysty na mecz.

Welcome to Gdynia, David!