Gigant pod koszem

Opublikowano: 1 czerwca 2021

Podkoszowy wieżowiec Adrian Bogucki został nowym zawodnikiem naszego klubu. To kolejny w Asseco Arce zawodnik z niewątpliwie świetlaną przyszłością w polskiej koszykówce. Witamy na pokładzie!


Adrian ma dopiero 21 lat, ale zdążył już rozegrać przeszło 80 spotkań na najwyższym szczeblu. Drzemiący w nim potencjał widoczny był od najmłodszych kategorii juniorskich. Nasz nowy gracz reprezentował Polskę na młodzieżowych mistrzostwach Starego Kontynentu dywizji B, w 2015 roku zdobył na nich srebro, a w 2018 złoto, co było ogromnym sukcesem biało-czerwonych. Co ciekawe, w naszej juniorskiej kadrze narodowej na wspomnianych turniejach występował także Dominik Wilczek, który również podpisał ostatnio umowę z Asseco Arką.

W ekstraklasie Adrian „wybił się” w sezonie 2019/20 w barwach HydroTrucku Radom. Świetne statystyki – 10.9 pkt, 7.1 zbiórki – nie umknęły uwadze ekspertów, którzy wskazali go jako najlepszego młodego zawodnika PLK. W tych samych rozgrywkach rosły środkowy otrzymał kolejną nagrodę, tym razem za największy postęp w swoich boiskowych poczynaniach.

Zeszły sezon Adrian spędził w województwie kujawsko-pomorskim. Zaczął w Anwilu Włocławek, ale jeszcze przed końcem 2020 roku przeszedł do Enei Astorii Bydgoszcz. U boku trenera Artura Gronka powrócił do radomskiej świetności – zdobywał 10 „oczek” i zbierał niecałe 7 piłek na mecz przy dobrej skuteczności na poziomie 63 procent.

Witamy nowego zawodnika na pokładzie Asseco Arki i życzymy kolejnych nagród i wyróżnień!