Juniorów dwóch

Opublikowano: 21 lipca 2021

Inwestycje w młodzież przynoszą skutki. Informujemy, że Marcin Kowalczyk i Piotr Lis, dwaj 19-letni, perspektywiczni obwodowi przedłużyli kontrakty z Asseco Arką. Obu koszykarzom gratulujemy i życzymy samych udanych zagrań


w nadchodzącym sezonie!

Młodszy ze wspomnianej pary, Marcin Kowalczyk, reprezentuje nasze barwy od sezonu 2018/2019. Z każdym kolejnym prezentował się coraz lepiej. Ambitną postawą w meczach młodzieżowych mistrzostw Polski i na parkietach drugoligowych zapracował na debiut w Energa Basket Lidze (wrzesień 2020 roku). Pod koniec zeszłego sezonu wykorzystał otrzymaną od trenera Piotra Blechacza szansę w postaci większej liczby minut, rzucając odpowiednio 11 i 13 punktów Anwilowi Włocławek i PGE Spójni Stargard. Na podtrzymanie korzystnego trendu liczymy także w kolejnych rozgrywkach.

Dużo krócej przebywa w Gdyni drugi zawodnik, który podpisał z naszym klubem nową umowę, Piotr Lis. Mierzący 186 cm rzucający obrońca wciąż czeka na pierwszą w karierze styczność z ekstraklasą. W Asseco Arce gra dopiero od zakończonego w marcu sezonu 2020/2021, choć do Gdyni daleko nie miał, bo występował w Treflu Sopot. W drugiej lidze rzucał średnio aż 16 „oczek”, do których dokładał 4 asysty i 1.8 przechwytu.

Wierzymy w dalszy rozwój obu graczy, miejmy nadzieję, w żółto-niebieskich barwach!