Mocniejsi na obwodzie

Opublikowano: 21 października 2021

Informujemy, że nowym zawodnikiem naszej drużyny został mierzący 191 centymetrów Amerykanin Anthony Durham. 27-letni uzdolniony ofensywnie zawodnik po odbyciu z zespołem kilku treningów otrzyma szansę na reprezentowanie żółto-niebieskich barw.


Witamy w Asseco Arce!

Kariera Anthony’ego rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, w stanie New Jersey. Przez 5 lat Durham występował w NCAA w ekipie Rider Broncs. W swoim ostatnim sezonie na uniwersytecie grał już średnio prawie pół godziny, notując solidne 9.4 pkt i 3.7 zbiórki na spotkanie przy ponad 37-procentowej skuteczności zza łuku. Na europejskich parkietach zadebiutował w rozgrywkach 2019/2020. Trafił do cypryjskiego Enosis Neon Paralimni, a tuż przed końcem 2019 roku przeniósł się za naszą południową granicę, do Czech. Podpisał kontrakt z walczącym o utrzymanie BC Kolin. Był prawdziwą gwiazdą swojego zespołu, a statystyki na poziomie 17 dostarczanych punktów mówią same za siebie.

Sztab trenera Miloša Mitrovicia niedawno postanowił sprawdzić formę Amerykanina, zapraszając go do treningów z resztą składu. Durham sprawował się bez zarzutu, dzięki czemu wywalczył sobie miejsce w drużynie. Życzymy mu samych udanych występów i wielu celnych rzutów w trykocie Asseco Arki!