Na stargardzkim szlaku

Opublikowano: 14 października 2021

W sobotnie popołudnie nasze oczy skierowane będą w kierunku Stargardu – nasi koszykarze o godzinie 15:30 rozpoczną pojedynek z miejscową PGE Spójnią. Czy uda im się odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie?


W minionym czasie podopieczni trenera Miloša Mitrovicia wzięli się do pracy. Efekty zawziętości i ogromnych chęci widać po wynikach – jednopunktowym triumfie na wyjeździe z GTK Gliwice i wyrównanym do ostatnich sekund spotkaniu z liderem tabeli Energa Basket Ligi Anwilem Włocławek. Nic dziwnego, że apetyty zawodników Asseco Arki zostały rozbudzone. W nadchodzący weekend celujemy w komplet punktów.

Nasi najbliżsi rywale z Pomorza Zachodniego przystępują do spotkania w nieco gorszych humorach. Wysoka porażka w Gliwicach poskutkowała zawieszeniem w prawach zawodnika amerykańskiego skrzydłowego, Jacobi Boykinsa. Biało-bordowi spisują się poniżej oczekiwań kibiców i podobnie jak w naszym przypadku bliżej im walki o utrzymanie niż o awans do playoff. W tabeli obie drużyny dzieli właściwie jeden zaległy mecz żółto-niebieskich w Toruniu. Jeśli udanie odrobilibyśmy zaległości z trzeciej kolejki, zrównalibyśmy się ze Spójnią bilansem. A wszystkie najważniejsze informacje o sobotnim starciu znajdziecie poniżej.

Czas, miejsce: sobota, 16 października, godzina 15:30, hala OSiR w Stargardzie.

Transmisja i bilety: emocje.tvbilet.pax.pl.

Rywal: PGE Spójnia Stargard, bilans 2-4, czternaste miejsce w tabeli.

Forma rywala – ostatnie pięć spotkań: 75:71 z MKS-em Dąbrowa Górnicza, 82:94 z Treflem Sopot, 86:84 z Legią Warszawa, 77:85 z Twardymi Piernikami Toruń, 70:110 z GTK Gliwice – 2 zwycięstwa i 3 porażki.

Styl gry, ważne postacie rywala: Pod nieobecność Boykinsa, notabene drugiego najskuteczniejszego strzelca drużyny Marka Łukomskiego, jeszcze większą odpowiedzialnością obarczony zostanie rozgrywający Erick Neal (15.2 pkt, 7.2 asysty, 1.5 przechwytu). Od niego rozpoczyna się zdecydowana większość ofensywnych zagrywek przeciwników. Z podań Neala korzystają głównie Justin Gray (11.7 pkt, 5.5 zbiórki) i Jonas Zohore (10.8 pkt, 7.3 zbiórki). Nisko w hierarchii znajdują się Polacy, spośród których wyróżniają się Daniel Szymkiewicz (8.4 pkt, 3.2 zbiórki) oraz Kacper Młynarski (8 pkt, 4 zbiórki). Jak widać po statystykach, Spójnia stara się wykorzystywać przewagę wzrostu na tablicach, co trzeba wziąć pod uwagę w przedmeczowej analizie.

Klucze do zwycięstwa: Wygranie rywalizacji w zbiórkach. Stargardzianie są tuż poza podium w klasyfikacji zebranych piłek w ataku. Trener Łukomski będzie miał do dyspozycji krótszy skład, co może przełożyć się na zmęczenie w końcówce. Wiele będzie też zależeć od Adama Hrycaniuka i jego potyczek w „pomalowanym” z Duńczykiem Zohore.

Oglądajcie i wspierajcie żółto-niebieskich!