Nowy sezon, nowy trener

Opublikowano: 12 czerwca 2021

Pierwszym trenerem Asseco Arki Gdynia został Miloš Mitrović, który dotąd z sukcesami nadzorował zespoły juniorskie naszego klubu. Serbskiemu szkoleniowcowi gratulujemy i życzymy samych sukcesów!


Ruszamy z budową składu na sezon 2021/22 w Energa Basket Lidze. Trenerem żółto-niebieskich w przyszłych rozgrywkach będzie Serb Miloš Mitrović, który zadebiutuje tym samym w koszykarskiej ekstraklasie. Tym samym stanie się drugim po Tane Spasevie sternikiem naszego klubu, który przejął zespół seniorów bezpośrednio po zespołach juniorskich. Nasz nowy pierwszy trener pracuje w Gdyni od 2016 roku, w ciągu pięciu lat zdobył z naszą młodzieżą łącznie aż dziewięć medali, prowadził gdynian w meczach juniorskiej Euroligi (luty 2020 roku). Cieszy się ogromnym autorytetem wśród młodych zawodników, co przekłada się na doskonałą atmosferę w prowadzonych przez niego drużynach i liczne sukcesy. Wierzymy, że z Mitroviciem na ławce pozytywny nastrój i dobre wyniki zagoszczą również na parkietach EBL.

To dopiero początek ruchów w Asseco Arce! Już niebawem powinniśmy odsłonić więcej kart w naszej talii. Bądźcie czujni!