Pilotażowa odsłona programu „Wgraj się”

Pilotażowa odsłona programu „Wgraj się” wchodzi w kolejną fazę. Solidnie przepracowany okres świąteczno-feryjny zaowocował stworzeniem nowych treningów stworzonych specjalnie dla uczniów gdyńskich szkół.


Instruktorzy przygotowali ćwiczenia poprawiające stabilizację i gibkość, a także dedykowane zajęcia taneczno-ruchowe oraz jogę. Nowością są lekcję… dietetyki!

Przypomnijmy, że program wystartował we wrześniu w Szkole Podstawowej nr 45 i objął cztery klasy II. W tym czasie z uczniami spotkali się m. in. rugbiści Arki czy szczypiornistki SPR Arki. Równolegle prowadzone były pracę nad materiałami wideo, z których najmłodsi mogli korzystać w domu. Zaledwie kilka kliknięć myszką dzieło ich od rozpoczęcia treningów siły, skoczności, wytrzymałości czy rozciągania.

Teraz przyszedł czas na nowy zestaw zajęć. Na serwisie Youtube.com wylądowały już treningi gibkości:
https://www.youtube.com/watch?v=olPW98kg2PI&list=PLdhCXUOxLLddu0c5Jh2y4tyLeodiTFlky&index=14
I stabilizacji:
https://www.youtube.com/watch?v=voO9SV27Pec&list=PLdhCXUOxLLddu0c5Jh2y4tyLeodiTFlky&index=15
A w kolejce czekają już kolejne materiały poświęcone m. in.: zumbie, jodze, czy dietetyce. Zaciekawieni? Poznajcie naszych instruktorów, którzy wprowadzają najmłodszych na wyższy poziom świadomości w zakresie zdrowego stylu życia.

Agnieszka Danielewicz
Doświadczona dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny, właścicielka Instytutu Eligo badającego nawyki żywieniowe u dzieci. Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Dająca zawsze dobre rady; „Ruda” z podręcznika „Na zdrowie”.

Marta Miguła
Joginka, nauczycielka ekspresji ciała, muzyko i socjoterapeutka. Zajmuje się ruchem kreatywnym w edukacji – joga, taniec, ekspresja. Prowadzi zajęcia jogi oraz ruchu kreatywnego dla dzieci i rodzin oraz kursy uważności dla dzieci metodą Eline Snel. Uczy nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, nauczycieli jogi, rodziców : „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi” na autorskich szkoleniach. Prowadzi kameralne centrum jogi Yoga Studio Nirmala w Pruszczu Gdańskim.

Monika Tran Van
Z zawodu jest pedagogiem specjalnym, instruktorką Zumba® Fitness, Zumba Kids & Kids Junior®, Zumba Gold®, instruktorką Fitness. Monika od dziecka jest związana z tańcem i muzyką, trenując taniec towarzyski. W ramach GDYŃSKIGO PORUSZENIA prowadzi zajęcia Zumba Fitness dla dorosłych i Zumba Gold dla seniorów. Założycielka mobilnej szkoły tańca.

Piotr Saj
Trener piłki nożnej w AP KP Gdynia, uprawnienia trenerskie UEFA „C”. Co roku aktywuje podczas AKTYWNEGO LATA na gdyńskiej plaży, organizator turniejów i imprez sportowych.

Monika Raszke-Strużyk
Instruktorka pilates, fitness, trenerka personalna, była reprezentantka Polski w gimnastyce artystycznej, zawodowa akrobatka. Uwielbia pracować z ludźmi, dzielić się energią oraz wiedzą.

***************
„Wgraj się” to projekt popularyzujący aktywność fizyczną wśród dzieci w Gdyni. Badania Gdyńskiego Centrum Zdrowia wykazały bowiem, że niemal co piąty testowany 9-latek w naszym mieście zmaga się z nadwagą, a co trzeci wykazuje słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną. Gdyńskie Centrum Sportu zaniepokojono wynikami postanowiło razem z GCZ nauczyć młodych mieszkańców zdrowych nawyków oraz zaszczepić w nich pociąg do sportu i zdrowego stylu życia.