Powrót po latach

Niegdyś dominujący międzynarodowe rozgrywki juniorskie i parkiety drugoligowe, uzdolniony rzucający obrońca Bartosz Jankowski ponownie przywdziewa barwy Asseco Arki. Witamy ponownie, „Jankes”!


Dla tych, którzy zdążyli zapomnieć o Bartku przypominamy, że mierzy on 193 cm i występuje na pozycjach rzucającego obrońcy lub skrzydłowego. Do Gdyni trafił latem 2015 roku prosto z Anwilu Włocławek. Z miejsca stał się postrachem rywali w rozgrywkach drugiej ligi, w której notował średnio ponad 15 pkt na mecz. Fantastyczną dyspozycję potwierdził w organizowanym w Gdynia Arenie turnieju finałowym EYBL (European Youth Basketball League). Bartek poprowadził nasz zespół do spektakularnego zwycięstwa, a w wielkim finale zaaplikował mocnym Khimkom Moskwa 24 „oczka”. Nie mogło być inaczej – „Jankes” do złotego medalu dołożył także statuetkę MVP turnieju.

24-letni obecnie koszykarz prawdziwą szansę w ekstraklasie otrzymał po tym, jak zbudowaliśmy skład wyłącznie z Polaków, a więc w sezonie 2016/2017. Pojawił się na parkiecie 25 razy, z czego 4 spotkania rozpoczął w wyjściowej piątce. Wspomagał swoich kolegów zaangażowaniem i świetnym rzutem zza łuku. Nie wywalczył sobie miejsca w naszej drużynie przed sezonem 2018/2019, który spędził na zapleczu EBL, w Biofarmie Basket Poznań. Z kolei w poprzedniej kampanii reprezentował Weegree AZS Politechnikę Opolską (13.9 pkt, 3.3 zbiórki, 2.3 asysty, 1 przechwyt).

Witamy Bartka na pokładzie i życzymy samych celnych „trójek” w przyszłym sezonie!