Praca wrec

Opublikowano: 17 lipca 2021

Dla naszych zawodników wakacje powoli dobiegają końca. Koszykarze Asseco Arki od poniedziałku ruszyli z treningami przygotowującymi do nowego sezonu Energa Basket Ligi. Ten rozpocznie się na samym początku września.


W miniony poniedziałek żółto-niebiescy zainaugurowali okres przygotowawczy, poprzedzony badaniami wydolnościowymi. Podopieczni trenera Miloša Mitrovicia na początek musieli zmierzyć się z ćwiczeniami nastawionymi na motorykę. Nieobecni byli jedynie Mateusz Kaszowski i Wojciech Tomaszewski, którzy przebywają na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski (gratulujemy!). W treningach gościnnie uczestniczą nasz były gracz, reprezentujący barwy rosyjskiej Parmy Perm Marcel Ponitka, a także brat znanego z występów w Krośnie Chrisa Czerapowicza – David.

W trakcie całego procesu przygotowań rozegramy oczywiście kilka sparingów. Podobnie jak w poprzednich latach będziemy szlifować formę w starciach z zespołami z naszego regionu, jak Trefl Sopot czy SKS Starogard Gdański. Trwają rozmowy w sprawie meczu towarzyskiego z rywalem z zagranicy. Terminarz EBL zostanie ogłoszony najpóźniej 28 lipca, a start rozgrywek ligowych jest zaplanowany na czwartek, 2 września.

Całej drużynie Asseco Arki życzymy owocnych przygotowań, braku urazów i możliwie najszybszego osiągnięcia optymalnej formy!