Walczak w „pomalowanym”

Opublikowano: 29 czerwca 2021

Informujemy, że 18-letni podkoszowy Łukasz Walkowiak podpisał nowy kontrakt z naszym klubem. To kolejny wyszkolony przez trenera Miloša Mitrovicia zawodnik, który w następnym sezonie otrzyma szansę na grę w Energa Basket Lidze.


Powodzenia, Łukasz!

Poprzednie rozgrywki były dla Łukasza przełomowe. Tuż przed końcem 2020 roku, po kontuzji kolana Mikołaja Witlińskiego, ówczesny sztab szkoleniowy podjął decyzję o zgłoszeniu młodziutkiego środkowego do ekstraklasy. Na debiut na najwyższym szczeblu Łukasz nie musiał długo czekać – już w pierwszym swoim meczu w EBL pojawił się na parkiecie. I to nie w byle jakim spotkaniu, bo w derbach Trójmiasta z Treflem Sopot. Grał 4 minuty, które spożytkował efektywnie, zdobywając 5 punktów. Łukasz dostał niemal 13 minut w starciu ze Śląskiem Wrocław, miewał także epizody w meczach w Gliwicach oraz Stargardzie (wyjątkowo z Kingiem Szczecin). Wszechstronny podkoszowy dał naszej drużynie cenne wsparcie w trudnym momencie.

Jednak Łukasz w przeszłości święcił sukcesy również w sekcjach juniorskich Asseco Arki. Sezon 2019/2020 zakończył z brązowym medalem mistrzostw Polski U18, a także złotym medalem mistrzostw Polski U20. W poprzedniej kampanii powiększył swój dorobek o brąz w kategorii U19 i srebro w młodzieżowym Pucharze Polski. Jest to bardzo pozytywny prognostyk na przyszłość.

Gratulujemy Łukaszowi zawarcia umowy i życzymy wielu udanych występów w ekstraklasie!