Mistrz bezlitosny

Opublikowano: 13 kwietnia 2022

Koszykarze Asseco Arki kończą sezon porażką z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 73:102. Wszystkim fanom naszego zespołu serdecznie dziękujemy za obecność na wszystkich meczach w Gdynia Arenie – byliście wielcy jak zawsze!


W ostatnim spotkaniu w sezonie 2021/2022 Energa Basket Ligi gościliśmy Arged BM Stal, jednego z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia mistrzostwa Polski. W składzie tego dnia zabrakło jednego z najważniejszych naszych graczy, kapitana Bartłomieja Wołoszyna. Niestety, osłabieni żółto-niebiescy nie mieli w tym starciu zbyt wielu argumentów, szczególnie w ataku. W pierwszym rozdaniu siedem oczek zdobył Dominik Wilczek, cztery Novak Musić, jedno dołożył Anthony Durham, ale to było zdecydowanie za mało na jedną z najlepszych ekip w kraju, która prowadziła 26:12.

W drugą kwartę weszliśmy z przytupem, rzutem zza linii 6.75 Łukasza Walkowiaka po doskonałej asyście Piotra Lisa. Nie jedną, a dwiema zrewanżował się jednak James Palmer. Trener Mitrović konsekwentnie dawał szansę zmiennikom – chociażby Lisowi i Walkowiakowi, ale również Marcinowi Kowalczykowi czy Davidowi Czerapowiczowi. Rezerwowi postraszyli przeciwników, ale ci wkrótce odzyskali kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Po pierwszej połowie traciliśmy do gości już 20 oczek, przy wyniku 32:52.

Trzecia część miała wyrównany przebieg, choć ze wskazaniem na zawodników trenera Miloša Mitrovicia. Przełamali się nieskuteczni wcześniej Amerykanie, Anthony Durham oraz Jacobi Boykins. Gorącego nadgarstka nie stracił też Dominik Wilczek, który dołożył już czwartą trójkę. Na czwartą kwartę wyszliśmy, mając do nadrobienia 14 punktów.

Niestety, inicjatywę znów przejęli rywale. Ich natarcie poprowadził Denzel Andersson. Natomiast naszym graczom przytrafił się ofensywny przestój, ostrowianie definitywnie zamknęli nam drogę do comebacku. W ostatnim meczu w tym sezonie przegrywamy w Gdynia Arenie z Arged BM Stalą 73:102. Dziękujemy wszystkim Wam za zakończone już rozgrywki 2021/2022. Pokazaliście, że wierzyliście w nas do samego końca, nawet pomimo sporego falstartu. Wszystkim naszym kibicom mówimy – do zobaczenia!

Asseco Arka Gdynia – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 73:102 (12:26, 20:26, 25:19, 16:31)

Asseco Arka Gdynia: Wilczek 18, Boykins 15, Durham II 13, Bogucki 9, Walkowiak 7, Musić 4, Czerapowicz 3, Tomaszewski 3, Lis 1, Dylewicz 0, Hrycaniuk 0, Kowalczyk 0

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Florence 20, Garbacz 16, Drechsel 13, Mokros 13, Andersson 12, Palmer 10, Young 7, Kulig 6, Wadowski 3, Wojciechowski 2, Pluta 0