Młodzież (znowu) w złocie

Opublikowano: 3 maja 2022

Mamy przyjemność ogłosić, że młodzi koszykarze naszej klubowej akademii zdobyli mistrzostwo Polski w kategorii U-17. W meczu o złoto pokonali Energę Hutnik Warszawa 83:72, a MVP całego turnieju został wybrany Szymon Nowicki, który poprowadził


naszą drużynę do triumfu, zdobywając aż 39 oczek. Gratulujemy!

Gdyńska Akademia Koszykówki po raz kolejny udowodniła, że jej plan na szkolenie młodzieży ma ręce i nogi. Żółto-niebiescy rok temu wywalczyli mistrzostwo kraju U-15, a w tym sezonie cieszą się ze zdobycia tytułu U-17. Podopieczni trenera Nikoli Avramovicia w całym turnieju tylko raz zeszli z boiska pokonani – w fazie grupowej po spotkaniu z właśnie Energą Hutnikiem. W półfinale wysoko pokonali faworyzowany Nawrot Śląsk Wrocław 76:57, a w wielkim finale zrewanżowali się zespołowi z Warszawy.

Parcie na złoto najbardziej było widać u Szymona Nowickiego. Nasz skrzydłowy dosłownie przejął mecz, zaaplikował rywalowi 39 punktów, trafiając 17 z 22 oddanych rzutów. Zebrał też 14 piłek. Nie mogło być inaczej – Szymon po ostatniej syrenie otrzymał absolutnie zasłużoną statuetkę MVP turnieju finałowego. Wyróżniono również Mateusza Samca, który znalazł się w najlepszej piątce zmagań.

Wszystkim nagrodzonym, a także całemu żółto-niebieskiemu zespołowi GAK Gdynia raz jeszcze serdecznie gratulujemy wielkiego zwycięstwa. Jesteśmy z Was dumni!