Poniedziałkowe Pierniki

Opublikowano: 9 stycznia 2022

Zarezerwujcie sobie czas na poniedziałkowe popołudnie! 10 stycznia o godzinie 17:30 żółto-niebiescy zmierzą się w Gdynia Arenie z Twardymi Piernikami Toruń. Liczymy na Wasze wsparcie z trybun!


Porażka w Bydgoszczy bez wątpienia podziałała na naszych zawodników motywująco. Dół tabeli nie śpi i wciąż stara się gonić zespoły notowane wyżej, aby uniknąć walki o utrzymanie. W poniedziałek przeciwnikiem gdynian będzie kolejna drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego, rewelacja rozgrywek Twarde Pierniki Toruń. Warto dodać, że zmianie uległ termin spotkania. Pierwotnie z ekipą trenera Ivicy Skelina mieliśmy zagrać w niedzielę. Ostatecznie podejmiemy torunian po weekendzie.

Każdy z nas pamięta, jak ogromnym zaskoczeniem była postawa Twardych Pierników w początkowej fazie sezonu. Fenomenalne transfery Maurice’a Watsona i Trevora Thompsona, którzy z miejsca stali się gwiazdami Energa Basket Ligi, sprawiły, że klub z grodu Kopernika długo znajdował się w ścisłej czołówce tabeli. Eksperci byli zszokowani, bo przed rozpoczęciem rywalizacji nie upatrywali w nim faworyta do podium. I zapewne torunianie nadal byliby w najlepszej trójce, gdyby nie odejścia wyżej wymienionych amerykańskich strzelców. Obu w naszym kraju już nie znajdziemy – Watson przeniósł się do Izraela, a Thompson do Chorwacji. Oczywiście w ich miejsce sprowadzono graczy „zastępczych”, ale nie potrafili oni utrzymać zespołu na podium. Co nie oznacza, że Pierniki stały się popularnym ligowym średniakiem. Wciąż mierzą wysoko i chcą zagrać o najwyższe cele. Kogo musimy zatrzymać?

Czas, miejsce: poniedziałek, 10 stycznia, godzina 17:30, Gdynia Arena.

Transmisja i bilety: Polsat Sport Extra, assecoarkagdynia.abilet.pl.

Rywal: Twarde Pierniki Toruń, bilans 11-6, piąte miejsce w tabeli.

Forma rywala – ostatnie pięć spotkań: 94:77 z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk, 76:69 z Kingiem Szczecin, 92:98 z MKS-em Dąbrowa Górnicza, 73:92 z Treflem Sopot, 77:87 z Legią Warszawa – 2 zwycięstwa i 3 porażki.

Pierwszy mecz w tym sezonie: Twarde Pierniki – Asseco Arka 83:75 (9 listopada).

Styl gry, ważne postacie rywala: Tempo drużynie z Torunia nadaje sprowadzony w miejsce Watsona Roko Rogić (14.2 pkt, 4.2 zbiórki, 6.4 asysty). W ostatnim czasie w doskonałej dyspozycji jest energiczny James Eads III (13.3 pkt, 3.5 zbiórki), a także były kadrowicz Aaron Cel (12.1 pkt, 4.9 zbiórki, 1.8 przechwytu). Nieźle sprawuje się także podkoszowy zastępca Thompsona Daniel Amigo (11.2 pkt, 4.6 zbiórki). Rotację obcokrajową uzupełnia Jahenns Manigat (12 pkt, 2.6 zbiórki, 3 asysty). Trener Ivica Skelin ma do dyspozycji dość szeroki skład, a należy jeszcze pamiętać o Bartoszu Diduszce.

Klucze do zwycięstwa: Po zejściu na ławkę Daniela Amigo nasi podkoszowi będą musieli mierzyć się z Celem oraz juniorem Szymonem Janczakiem. Adrian Bogucki i Adam Hrycaniuk w tym pojedynku mają przewagę wzrostu i fizyczności i to powinien być jeden z naszych największych atutów.

Liczymy na Waszą obecność!