Wzmocnienie w ofensywie

Opublikowano: 18 lutego 2020

Nowym zawodnikiem Asseco Arki Gdynia został właśnie Kyndall Dykes – atletyczny amerykański obwodowy. W ostatnich latach notował znakomite liczby, co chce potwierdzić w Gdyni.


Dykes to zawodnik, który ma dać drużynie energię w obronie i w ataku. Jest wszechstronny, łączy kilka pozycji i ma szeroki wachlarz rozwiązań ofensywnych. Niezwykle zwrotny, ze znakomitą wizją gry. Może pochwalić się znakomitymi statystykami ostatnich lat. Wielokrotnie wybierany był najlepszym graczem w defensywie i ataku.

Ma 32 lata i zdecydowaną większość swojej kariery spędził w Rumunii, gdzie stał się prawdziwą gwiazdą. Sześć z siedmiu spędzonych tam sezonów grał dla U-BT Cluj Napoca. Występował również na Ukrainie, w Izraelu i drugiej lidze włoskiej. Obecne rozgrywki rozpoczął w Libanie, gdzie w trzech meczach zdobywał średnio 19,7 punktów, dorzucając 2,7 zbiórek i 2,3 asyst.

Minione rozgrywki zakończył ze średnią 18,6 punktów w sezonie zasadniczym i 16,8 w playoffach. To właśnie tę najważniejszą część sezonu Dykes rozgrywa wręcz znakomicie. Dotychczas nie miał bowiem średniej zdobytych punktów niższej niż 12,7. To bardzo dobry omen przed zbliżającymi się playoffami w Energa Basket Lidze.

Witamy na pokładzie i życzymy samych sukcesów w Gdyni!