Asseco dalej z Arką

Opublikowano: 2 września 2022

Chcielibyśmy napisać, że przedstawiamy Wam nowego partnera naszej drużyny na nadchodzący sezon. Jednak jesteśmy przekonani, że każdy z Was firmę Asseco Data Systems zna doskonale.


Grupa Asseco od kilkunastu lat aktywnie inwestowała w nasz Klub, umożliwiając mu harmonijny rozwój. Również dzięki zaangażowaniu głównego sponsora – na czele z prezesem Adamem Góralem – gdyńscy koszykarze wkroczyli na europejskie salony.

2022 rok położył kres naszej długoletniej współpracy, w ramach której Asseco widniało w nazwie Klubu. Choć naszym hasłem przewodnim jest #NowaArka, pewne rzeczy pozostają niezmienne. Z radością informujemy, iż grupa partnerów Suzuki Arki Gdynia powiększa się o Asseco Data Systems!

– Asseco Poland przez wiele lat wspierało gdyńską koszykówkę. Postanowiliśmy jednak skoncentrować się na wsparciu polskiej siatkówki i dlatego zakończyliśmy współpracę z Arką Gdynia. Mimo tego, pozostał w nas duży sentyment do tego zespołu, dlatego bardzo pozytywnie zaskoczyła nas inicjatywa Miasta Gdyni, by spróbować kontynuować działalność związaną z koszykówką w tym mieście. Nasza spółka Asseco Data Systems, która przez wiele lat była związana z Gdynią (tu m.in. była jej siedziba) postanowiła w pierwszym roku działalności wesprzeć tę nową inicjatywę. Zostaliśmy jednym z partnerów tworzącego się zespołu w sezonie 2022/2023. Życzymy mu samych sukcesów i aby kolejne lata były tak udane, jak wcześniej te z Asseco w roli tytularnego partnera koszykówki w Gdyni – mówi Artur Wiza, wiceprezes ds. marketingu grupy Asseco.

Dziękujemy spółce za zaufanie i witamy na pokładzie!