Bieg Niepodległości 2022

Opublikowano: 8 października 2022

Duże zainteresowanie tegorocznym Biegiem Niepodległości sprawiło, że Gdyńskie Centrum Sportu zwiększyło limit uczestników. W listopadzie na starcie będzie mogło stanąć nie – jak wstępnie zaplanowano – 1500 osób, a o tysiąc więcej!

Już po dwóch tygodniach od uruchomienia zapisów do Biegu Niepodległości 2022 miejsc dla uczestników praktycznie nie ma. Z pierwotnej puli 1500, pozostało zaledwie 150. To oznacza, że na około miesiąc przed startem, lista uczestników zostałaby zamknięta. By tego uniknąć i wyjść naprzeciw oczekiwaniom Biegaczy, zwiększono limit o kolejny tysiąc! Od dziś można swobodnie zapisać się do biegu. Wpisowe wynosi 60 zł.

– Powrót po dwóch latach do gdyńskiego biegania w Święto Niepodległości będzie bardziej efektowny niż zakładaliśmy. Chętnych do uczestnictwa jest więcej niż przypuszczaliśmy, dlatego decydujemy się na zwiększenie limitu uczestników. Tak duże zainteresowanie to dla nas znakomita wiadomość – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zgłoszenia i opłaty pakietów trwają niezmiennie do 24 października. Tegoroczny bieg organizowany jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.