Jimmy Florence znów w Gdyni!

Opublikowano: 30 lipca 2022

Pamiętacie sezon 2018/2019 i jego nieprawdopodobne rzuty z okolic połowy boiska? Spieszymy ze świetną informacją, że James Florence, MVP rundy zasadniczej Energa Basket Ligi sprzed trzech lat, wraca do Gdyni!


Jimmy trafił do naszej drużyny prosto ze Stelmetu Enea BC Zielona Góra, w którym występował przez dwa wcześniejsze sezony. W 2017 roku zdobył z zespołem z Winnego Grodu mistrzostwo Polski, a finałowa seria przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń upłynęła pod znakiem jego fantastycznej dyspozycji. Średnia 16.4 pkt na mecz w finale mówi sama za siebie.

W barwach Arki Florence ponownie udowodnił, że potrafi być liderem. Trafiał z niemal każdej pozycji za linią 6.75, nawet znajdując się bliżej koła środkowego boiska. Ostatecznie został wybrany MVP fazy zasadniczej EBL (ponad 16 oczek na mecz!), a gdynianie sięgnęli po brązowe medale – również dzięki skuteczności Jimmy’ego.

Po udanym sezonie w Gdyni Amerykanin przeniósł się na moment do Libanu, a następnie podpisał kontrakt z BC Astana. Zdążył 9-krotnie pojawić się na parkiecie przed ogólnoświatowym lockdownem spowodowanym wybuchem pandemii. Ostatnie dwa lata lata spędził ponownie w Polsce, tym razem w Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, z którą wywalczył kolejny tytuł mistrza, dokładając do niego Puchar Polski.

Niezmiernie cieszymy się z powrotu Florence’a do miasta z morza i marzeń! Welcome back, Jimmy!

ARKA GDYNIA 2022/2023:
PG: James Florence
SG:
SF:
PF:
C:
Trener: Krzysztof Szubarga

Już wkrótce poszczególne rubryki wypełnią się kolejnymi graczami! Śledźcie uważnie social media #NowaArka…