Mario wraca do Gdyni

Opublikowano: 10 sierpnia 2022

6 lat temu debiutował w żółto-niebieskiej koszulce w rozgrywkach Ekstraklasy. Dziś wraca do miasta, w którym rozwinął skrzydła. Mariusz Konopatzki – witamy ponownie!


Do naszej drużyny Mario trafił prosto z SMS-u PZKosz Władysławowo. Stał się wyróżniającą postacią rywalizujących w drugiej lidze rezerw Asseco, co zaowocowało powołaniem do zespołu seniorów. W rozgrywkach 2016/2017 uzbierał ponad 200 minut na parkietach Ekstraklasy, wciąż świetnie radził sobie w drugiej lidze, a 18 lutego 2017 roku – nieco ponad rok po debiucie na najwyższym szczeblu – przeszedł do historii polskiej koszykówki.

Popisał się quadruple-double, niemal unikatowym wyczynem, spotykanym niezwykle rzadko nawet za oceanem. Jego statystyki z wygranego 115:61 meczu z TKM-em Włocławek wyglądały następująco: 10 „oczek”, asyst i przechwytów oraz 12 zbiórek. Sami przyznacie, że wyglądają one imponująco.

Od sezonu 2018/2019 Mariusz krążył między Energa Basket Ligą (Legia Warszawa trenera Spaseva), a jej zapleczem (Rawlplug Sokół Łańcut, Miasto Szkła Krosno). W zeszłym roku bronił barw Decki Pelplin, był drugim najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny, ustępując jedynie bezkonkurencyjnemu, także znanemu w Gdyni, Mateuszowi Kaszowskiemu. W 29 spotkaniach rzucił łącznie 316 punktów, notował też 6.5 zbiórki i 5.6 asysty na mecz. Mario, witamy na pokładzie!

ARKA GDYNIA 2022/2023:
PG: James Florence, Novak Musić
SG: Michał Samsonowicz, Jordan Harris, Dominik Wilczek, Mariusz Konopatzki
SF: Kacper Marchewka, Bartłomiej Wołoszyn
PF: Wiktor Sewioł, Trey Wade
C: Adam Hrycaniuk, Adrian Bogucki
Trener: Krzysztof Szubarga