Nowa Arka w komplecie

Opublikowano: 12 sierpnia 2022

Aleksy Janiec i Adrian Pajkert zamykają skład naszego zespołu na start przygotowań do nowego sezonu rozgrywek Energa Basket Ligi. Budowa nowej Arki zakończona!


Zaczęliśmy jako jedni z ostatnich, kończymy jako jedni z pierwszych. Do drużyny trenera Krzysztofa Szubargi dołączają dwaj zdolni, perspektywiczni gracze – Aleksy Janiec oraz Adrian Pajkert. Ich obecność zwiększy konkurencję w zespole, a także pozytywnie wpłynie na efektywność treningów.

Urodzony 21 lutego 2003 roku Aleksy pierwsze kroki w koszykówce stawiał w klubach z Tarnobrzegu i Stalowej Woli. W sezonie 2018/2019 reprezentował już barwy UKS-u Gim 92 Ursynów Warszawa, z którym zdobył mistrzostwo Polski kategorii U16, popisując się doskonałymi statystykami – 15.6 pkt, 5.2 zbiórki i 2.4 przechwytu na mecz. Podbudowany sukcesem dołączył do naszej akademii i zdobył z nią 2 brązowe medale MP. Wystąpił też w turnieju Adidas Next Generation pod wodzą trenera Miloša Mitrovicia.

2 lata starszy, mierzący 193 centymetry wzrostu Adrian grał w Gdyni od czasów wczesnej młodości. Wywalczył z Arką złote medale U18 w 2019 roku, a także U20 w następnym sezonie. W zeszłych rozgrywkach zadebiutował na poziomie Suzuki 1. Ligi, zanotował 7 występów w barwach Decki Pelplin. Panowie, witamy na pokładzie!

ARKA GDYNIA 2022/2023:
PG: James Florence, Novak Musić
SG: Michał Samsonowicz, Jordan Harris, Dominik Wilczek, Mariusz Konopatzki
SF: Kacper Marchewka, Bartłomiej Wołoszyn, Adrian Pajkert, Aleksy Janiec
PF: Wiktor Sewioł, Trey Wade
C: Adam Hrycaniuk, Adrian Bogucki
Trener: Krzysztof Szubarga

#NowaArka w pełnej okazałości! Już wkrótce przedstawimy Wam szczegółowy plan przygotowań oraz sparingów naszej drużyny. Bądźcie z nami, przed nami ekscytujący sezon!