Nowy kontrakt Boguckiego

Opublikowano: 8 sierpnia 2022

Strefa podkoszowa nowej Arki jeszcze wyższa. Zespół trenera Krzysztofa Szubargi na pozycji środkowego wzmacnia wieżowiec Adrian Bogucki.


Na poziomie Energa Basket Ligi Adrian debiutował w wieku 18 lat, w barwach Miasta Szkła Krosno. Końcówkę sezonu 2018/2019 spędził już w HydroTrucku Radom, w którym rozwinął szeroko skrzydła. Do momentu wybuchu pandemii rozgrywał najlepszy pod względem osiąganych statystyk sezon w karierze – 10.9 pkt, 7.1 zbiórki i 0.5 bloku na mecz. Otrzymał nawet nagrodę dla zawodnika, który poczynił największy postęp. Zapracował na transfer do Anwilu Włocławek, jednak nie otrzymywał na Kujawach wielu szans na zaprezentowanie swoich umiejętności, wskutek czego pod koniec 2020 roku przeniósł się do nieodległej Bydgoszczy.

Trener Artur Gronek widział w Adrianie podstawowego zawodnika, zagwarantował mu więcej minut na boisku, dzięki czemu jego liczby zbliżyły się do tych z Radomia. Kolejnym przystankiem w jego karierze była już Gdynia i Arka pod wodzą Miloša Mitrovicia. Teraz – już pod wodzą Szubargi – ma odpowiadać za zbiórki i punkty z „pomalowanego”. Witamy z powrotem!

ARKA GDYNIA 2022/2023:
PG: James Florence, Novak Musić
SG: Michał Samsonowicz, Jordan Harris, Dominik Wilczek
SF: Kacper Marchewka, Bartłomiej Wołoszyn
PF: Wiktor Sewioł, Trey Wade
C: Adam Hrycaniuk, Adrian Bogucki
Trener: Krzysztof Szubarga

#NowaArka