Próba generalna zaliczona

Opublikowano: 15 września 2022

Na ten dzień czekaliśmy całe, zakończone już lato. Długi i intensywny okres przygotowawczy podopieczni trenera Krzysztofa Szubargi zwieńczyli sparingiem z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz, połączonym z oficjalną prezentacją nowej Arki,


która miejmy nadzieję zapewni nam w przyszłym sezonie sporą dawkę pozytywnych koszykarskich emocji. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Prezydent Miasta Gdyni, Pan Wojciech Szczurek, członkowie Gdyńskiego Centrum Sportu czy reprezentanci grona naszych sponsorów, które w tym roku jest wyjątkowo szerokie.

To była prezentacja przez duże „P”, a dodatkowej efektowności dodały jej błyski reflektorów i głośny doping trybun Polsat Plus Areny Gdynia. Niewątpliwie stęsknieni za oglądaniem żółto-niebieskich w akcji kibice poprowadzili naszą drużynę do udanej pierwszej połowy. Do przerwy prowadziliśmy 37:33.

Obydwa zespoły zaprezentowały przyjemną dla oka, zespołową koszykówkę. Bydgoszczan w grze utrzymywał Eddy Polanco, jednak to Arkowcy okazali się konkretniejsi w swoich poczynaniach. Szczególnie w czwartej kwarcie, zdobywając 33 punkty. Aż 5 naszych zawodników zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą – najskuteczniejszy okazał się Jordan Harris, wsparli go Jimmy Florence, Dominik Wilczek oraz nasi podkoszowi: Adrian Bogucki i Adam Hrycaniuk.

Oficjalna prezentacja okazała się sukcesem. Suzuki Arka wygrała w Polsat Plus Arenie Gdynia z Enea Abramczyk Astorią 87:80. Rywalizację w Energa Basket Lidze rozpoczniemy już w następny czwartek, naszym rywalem będą Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Wspierajcie nową Arkę!

Suzuki Arka Gdynia – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 87:80 (20:17, 17:16, 17:19, 33:28)

Suzuki Arka: Harris 17, Florence 15, Bogucki 15, Hrycaniuk 14, Wilczek 14, Wadę 7, Musić 3, Samsonowicz 2.

Enea Abramczyk Astoria: Polanco 24, Smith 15, Lewandowski 11, Simmons 10, Kołodziej 8, Muszynski 8, Wińkowski 4, Stupnicki 0, Wadowski 0, Pluta 0.