Rzeczywistość nas weryfikuje

Opublikowano: 6 września 2022

Przygotowania, nowi zawodnicy, kontuzje, niepełny skład. Trener Krzysztof Szubarga miał co robić w ostatnich tygodniach. Oddajemy głos sternikowi nowej Arki!


O okresie przygotowawczym: Na samym początku uwaga sztabu szkoleniowego poświęcona była wprowadzeniu graczy w rytm treningowy. Stopniowo podwyższaliśmy intensywność jednostek, do tego doszły sparingi. Urazy wielu zawodników sprawiły, że sprawy nie potoczyły się tak szybko, jak byśmy tego chcieli. Rzeczywistość zweryfikowała nasze plany. Reagowaliśmy na bieżąco, zmiany wdrażaliśmy ostrożnie. Pracujemy nad tym, by wyeliminować u zawodników złe nawyki i zastąpić je poprawnymi. Wierzę, że Kibice wkrótce ujrzą owoce naszej ciężkiej pracy.

O składzie: Mamy szeroki skład, co jest naszym niepodważalnym atutem. Niestety nie miałem jeszcze okazji skorzystać z niego w całości, ponieważ po drodze pojawiły się pewne komplikacje związane z problemami zdrowotnymi niektórzych graczy. Mamy 3 zawodników doświadczonych, resztę stanowią gracze młodsi, z którymi musimy cały czas udoskonalać elementy na pierwszy rzut oka proste.

O realiach pracy pierwszego trenera: Szybko przyzwyczaiłem się do nowej roli w Klubie, będę mądrzejszy z każdym kolejnym treningiem czy meczem na ławce trenerskiej. Jako czynny koszykarz odpowiadałem za playmaking, starałem się jak najlepiej przełożyć na parkiet to, co przekazywali mi moi trenerzy, to pomogło mi zaadaptować się do warunków pracy.

Chcecie sami porozmawiać z Szubim? Przypominamy, że w środę 7 września o godzinie 20:00 w hali widowiskowo-sportowej Polsat Plus Arena Gdynia odbędzie się otwarty trening naszej drużyny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!