Trefl opanował nerwy

Opublikowano: 5 listopada 2022

Jak mawia klasyk – nadszedł dzień dzisiejszy! Derby Trójmiasta w Polsat Plus Arenie Gdynia od zawsze elektryzowały kibiców w Mieście z Morza i Marzeń. Tym razem nie było inaczej. Już na wstępie dziękujemy wszystkim, którzy spędzili późny sobotni wieczór na trybunach hali, niezależnie od tego, której ze stron kibicowali. To było wspaniałe widowisko, stworzone przez kibiców Suzuki Arki oraz Trefla. Także Wy godnie pożegnaliście kończącego bogatą karierę Filipa Dylewicza, chyba wszystkim z nas zakręciła się w oku łezka, gdy utytułowany Dylu po raz ostatni wkraczał na parkiet Polsat Plus Areny.

Mecz na samym początku nie rozpieszczał. Widać było, że sopocianie świetnie odrobili pracę domową i znali nasze mocne strony. Odcięli od punktowania Jimmy’ego Florence’a czy Bartka Wołoszyna, bardzo dobrze bronili, a do tego korzystali z wygranych pojedynków 1 na 1 Wesley’a Gordona. Większe prowadzenie Trefla utrzymywało się do połowy drugiego rozdania. Wtedy to wyższy bieg włączył Florence, który urwał się spod mocnego krycia przeciwników i zaczął trafiać rzut za rzutem. Straty malały, a Jimmy’ego wciąż nic nie mogło zatrzymać. 18 oczek naszego lidera dało nam prowadzenie +5 po pierwszej połowie 40. derbów Trójmiasta.

Druga połowa początkowo także zapowiadała się wspaniale, gdy w 23. minucie wynik wskazał 50:39. Niestety, w kolejnych minutach inicjatywę znów przejęli koszykarze trenera Żana Tabaka. Cameron Wells, Wesley Gordon oraz Garret Nevels trafiali na większej skuteczności, natomiast Arkowcy stanęli w ataku. Odpowiadać próbował Adam Hrycaniuk, ale przed czwartą kwartą to Trefl był lepszy 58:56. Od naszego derbowego rywala dzieliło nas naprawdę niewiele, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie, którego więcej mieli rywale. Jarosław Zyskowski, Michał Kolenda i Nevels, na których opierał się ich system ofensywny, utrzymywali prowadzenie. W naszym zespole zawiodła skuteczność zza linii 6.75 – tylko 7/25. 40. derby Trójmiasta w Energa Basket Lidze wygrywa Trefl, wynikiem 75:82. Gratulujemy drużynie z Sopotu prestiżowego zwycięstwa.

Raz jeszcze dziękujemy na wspieranie nowej Arki i zapraszamy na następne pojedynki. Liczymy na podobną frekwencję częściej!

Suzuki Arka Gdynia – Trefl Sopot 75:82 (13:21, 29:16, 14:21, 19:24)

Suzuki Arka Gdynia: Florence 18, Bogucki 12, Wade 10, Harris 9, Musić 9, Hrycaniuk 6, Wilczek 6, Wołoszyn 5, Konopatzki 0, Marchewka 0, Samsonowicz 0, Sewioł 0

Trefl Sopot: Nevels 21, Zyskowski 14, Freimanis 13, Kolenda 11, Gordon 9, Wells 8, Pluta 3, Watson 3, Kulikowski 0, Malesa 0, Rompa 0, Urbaniak 0