Wicemistrz przed Wigilią

Opublikowano: 21 grudnia 2022

W poprzednią sobotę koszykarska bitwa z mistrzem Polski, teraz czas na nie mniej wymagające starcie z obecnym srebrnym medalistą Energa Basket Ligi. Legia Warszawa, bo to o niej mowa, to ostatni przeciwnik Arkowców przed Świętami Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że piątkowy mecz nie koliduje z Waszymi planami przygotowań do wigilijnej kolacji. Podopieczni trenera Krzysztofa Szubargi liczą na Wasze wsparcie z trybun Polsat Plus Areny Gdynia. We Wrocławiu nie zabrakło im ambicji i zaangażowania, z taką mentalnością żółto-niebiescy mogą zaskoczyć każdego rywala. Oby przed Bożym Narodzeniem sprawili nam, i przede wszystkim samym sobie, mnóstwo radości.

Legia to w tym sezonie jeden z wielu kandydatów do mistrzostwa Polski. Do niedawna występowała w silnych rozgrywkach Basketball Champions League, dysponuje imponującą kadrą – wyrównaną, a jednocześnie bogatą w talent ofensywny. Znajdziemy w niej także znajome nam twarze – generała Łukasza Koszarka, utalentowanego skrzydłowego Grzegorza Kamińskiego czy tego, za którym najbardziej tęskni Jimmy Florence, czyli Darka Wykę. Nie możemy zapominać o Billy’m Garrecie, który w trakcie rozgrywek rozegrał 3 spotkania w Suzuki Arce. Na parkiecie sentymentów jednak nie będzie. Na pokonanie Legii czekamy ponad 3 lata, pora przerwać niemoc.

Gdzie i kiedy gramy?
Piątek 23 grudnia, godzina 18:30, Polsat Plus Arena Gdynia, 81-304 Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 8.

Bilety:
arkagdyniakosz.interticket.pl, kasy biletowe w hali otwieramy na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Transmisja:
Emocje TV (emocje.tv)

Legia Warszawa:
PG: Ray McCallum, Łukasz Koszarek
SG: Devyn Marble, Billy Garrett
SF: Travis Leslie
PF: Grzegorz Kulka, Janis Berzins
C: Geoffrey Groselle, Dariusz Wyka
Trener: Wojciech Kamiński
Bilans: 7-5
Miejsce w tabeli: 6.

Liderzy:
Bardzo dobrze w EBL poczyna sobie Devyn Marble (15.5 pkt, 4.3 zbiórki, 3.6 asysty), ale nie wiadomo, czy w najbliższym meczu pojawi się na boisku. Kroku nie odstępuje mu Travis Leslie (14.8 pkt, 6.4 zbiórki, 1.3 przechwytu), do spółki z Ray’em McCaullum’em (12.1 pkt, 3.6 zbiórki, 4.7 asysty) oraz Geoffrey’em Grosellem (10.3 pkt, 8.1 zbiórki). Musimy uważać na rozciągającego plac skrzydłowego, Janisa Berzinsa (8.3 pkt, 5.2 zbiórki). Rotację ekipy prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego uzupełniają: Łukasz Koszarek, Grzegorz Kulka, Grzegorz Kamiński i Darek Wyka. Wszyscy niegdyś grali w Trójmieście.

Ostatnie mecze:
17.11.2019 – Arka Gdynia – Legia Warszawa 81:66
08.10.2020 – Legia Warszawa – Arka Gdynia 76:69
23.01.2021 – Arka Gdynia – Legia Warszawa 83:92
04.09.2021 – Legia Warszawa – Arka Gdynia 79:59
27.12.2021 – Arka Gdynia – Legia Warszawa 70:88

Zbiórka:
W trakcie meczu w Polsat Plus Arenie Gdynia Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia przeprowadzi zbiórkę publiczną na rzecz lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży przebywającej w ośrodkach. Jest nam niezmiernie miło móc współtworzyć tę akcję!

Po zwycięstwo! #NowaArka