Wzmocnienie na skrzydle

Opublikowano: 17 grudnia 2022

Suzuki Arka Gdynia ma przyjemność poinformować o dołączeniu do drużyny nowego zawodnika. Kontrakt z naszym Klubem podpisał 29-letni, mierzący 198 centymetrów wzrostu Amerykanin, D.J. Fenner. Witamy na pokładzie!

D.J. to gracz, którego możecie kojarzyć z występów w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. W zeszłym sezonie wystąpił w 13 oficjalnych spotkaniach Energa Basket Ligi, w tym czasie wypracował sobie średnie: 14.5 pkt i 6.5 zbiórki na mecz, co zdecydowanie czyniło go wartością dodaną dla zespołu prowadzonego przez trenera Jacka Winnickiego. D.J. to absolwent uczelni Nevada, w Europie występuje od rozgrywek 2017/2018. Zwiedził już sporo krajów – Węgry (Alba Fehérvár), Grecję (Ifaistos Limnou), Finlandię (Vilpas Vikings) Bośnię i Hercegowinę (HKK Široki Brijeg, mistrzostwo kraju), Serbię (KK Tamiš) czy Portugalię (Imortal Luzigas), z której trafił do Polski.

Trwający właśnie sezon rozpoczął ponownie w lidze portugalskiej, w ekipie Sportingu Lizbona. Jest w doskonałej formie, co potwierdzają liczby i statystyki na poziomie: 15 pkt, 4.6 zbiórki, 1.5 przechwytu na mecz w tamtejszej ekstraklasie oraz 18.5 pkt, 3.3 zbiórki, 1 przechwyt w rozgrywkach FIBA Europe Cup. D.J. poza łatwością w zdobywaniu punktów gwarantuje także jakość i siłę fizyczną w defensywie, co skłoniło sztab trenera Krzysztofa Szubargi do sprowadzenia go do Gdyni.

Welcome back to Poland, D.J!