Wzmocnienie z grodu Kopernika

Opublikowano: 31 lipca 2022

W Toruniu dał się poznać jako świetny strzelec z dystansu. Poczynił spory rozwój, czym zaimponował trenerowi Krzysztofowi Szubardze. Nowym graczem Arki Gdynia zostaje Michał Samsonowicz!


Niespełna 24-letni rzucający obrońca wyróżniał się już w rozgrywkach juniorskich. Kapitalnie spisywał się w mistrzostwach Polski U18 w barwach warszawskiej Polonii, zdobywając średnio ponad 24 pkt na mecz. Kolejne 3 sezony spędził w Biofarmie Basket Poznań, z którym wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów starszych. Zadebiutował też w pierwszej lidze, a w jednym ze spotkań rezerw Biofarmu w drugiej lidze zaaplikował Sklepowi Polskiemu MKK Gniezno aż 37 oczek.

W 2020 roku przeniósł się do Torunia. Łączył grę w AZS-ie UMK Toruń z występami w Energa Basket Lidze, oczywiście w Twardych Piernikach Toruń. Przez dwa ostatnie sezony dopisał do swojego konta 61 meczów na najwyższym poziomie. Choć pojawiał się na boisku głównie z ławki rezerwowych, zapewniał swojej drużynie energię i celne rzuty zza łuku, na które liczymy w przyszłym sezonie. Witamy w Gdyni, Michał!

ARKA GDYNIA 2022/2023:
PG: James Florence, Novak Musić
SG: Michał Samsonowicz
SF:
PF:
C:
Trener: Krzysztof Szubarga