Z Glasgow do Gdyni

Opublikowano: 2 sierpnia 2022

Zeszłoroczny superstrzelec szkockiego Glasgow Rocks, rzucający obrońca Jordan Harris, wzmacnia nową Arkę! To czwarty obcokrajowiec, po którego sięga trener Krzysztof Szubarga.


Jordan urodził się 9 października 1997 roku w stanie Georgia. Pierwsze kroki zawodowej kariery stawiał w lokalnej uczelnianej drużynie Georgia Bulldogs, z którą przez 4 sezony rywalizował w pierwszej dywizji rozgrywek NCAA. Uzbierał równo 100 występów w barwach „Bulldogów”.

Debiutancki sezon na europejskich parkietach – 2021/2022 – spędził w Wielkiej Brytanii. Dołączył do Glasgow Rocks i z miejsca stał się wiodącą postacią zespołu. W czterech meczach fazy playoff notował średnio 22.3 pkt, 4.8 zbiórki i 3.3 asysty. Rocks przegrali jednak w ½ finału ligi brytyjskiej z późniejszym triumfatorem, Leicester Riders.

Ogromną zaletą naszego nowego gracza jest atletyzm i prawdziwy dynamit w nogach. Amerykanin wielokrotnie podrywał publiczność na równe nogi widowiskowymi wsadami. Ma naturalny ciąg na kosz, potrafi kończyć akcje w kontakcie z rywalem. Wierzymy, że okaże się dużym wzmocnieniem nowej Arki.

ARKA GDYNIA 2022/2023:
PG: James Florence, Novak Musić
SG: Michał Samsonowicz, Jordan Harris
SF:
PF: Wiktor Sewioł, Trey Wade
C:
Trener: Krzysztof Szubarga

#NowaArka