Zastal lepszy w Toruniu

Opublikowano: 4 września 2022

Na zakończenie kolejnego tygodnia intensywnych przygotowań do rozgrywek Energa Basket Ligi nasi zawodnicy udali się do Torunia, by w ramach XX Memoriału Wojtka Michniewicza sprawdzić swą formę na tle Enea Zastalu BC Zielona Góra.


Skład naszego zespołu był jednak mocno okrojony – drobne kontuzje wyeliminowały z występów Novaka Musicia i Bartłomieja Wołoszyna, a Michał Samsonowicz, Adrian Bogucki i Mariusz Konopatzki przebywają obecnie na turnieju 3×3.

Miejsce Novaka w wyjściowym składzie zajął wracający do gry Dominik Wilczek. „Wilku” potrzebował chwili, by złapać rytm rzutowy po dość długiej przerwie, czego nie można było powiedzieć o Jimmym i Trey’u. Obaj przewodzili w klasyfikacji strzelców Arkowców. W drugiej kwarcie dwie trójki Florence’a i wsad Wade’a pozwoliły nam zbudować 10 punktów przewagi. Zielonogórzanie mieli chrapkę na odrobienie strat, ale szybko odebrał im ją Adam Hrycaniuk, który dwoma trafieniami z rzędu uspokoił sytuację i ustalił wynik pierwszej połowy na 45:36.

Rywale, chcąc zmniejszyć dystans, zwarli szyki w obronie. W ataku piłkę najczęściej rozgrywał Dušan Kutlešić i rozgrywał je skutecznie, natomiast nasi gracze mieli problem z finalizacją akcji. Jeszcze w trzeciej kwarcie straciliśmy na moment prowadzenie, choć trzema rzutami wolnymi odzyskał je dla nas Florence.

Mecz wciąż toczył się w żywym tempie, jednak lepiej wytrzymali je zawodnicy Zastalu. Po faulu niesportowym Florence’a i trafieniu za 3 Glenna Cosey’a odskoczyli na 81:75. Identyczną przewagę mieli na minutę przed końcem, prowadząc 85:79. Żółto-niebiescy potrzebowali dwóch trójek, by wyrównać wynik. Plan ten zrealizowali tylko połowicznie – choć z rogu boiska trafił Wilczek, to następna próba Jimmy’ego okazała się niecelna. Suzuki Arka przegrała więc z Eneą Zastalem BC 82:85.

Szykujemy jednak dla Was coś fajnego! Bądźcie czujni w social mediach.

Suzuki Arka Gdynia – Enea Zastal BC Zielona Góra 82:85 (22:19, 23:17, 18:25, 19:24)

Suzuki Arka: Wilczek 22, Florence 20, Wade 13, Hrycaniuk 12, Harris 5, Marchewka 5, Pajkert 3, Sewioł 2, Janiec 0

Enea Zastal BC: Hadzibegović 19, Kutlesić 19, Żołnierewicz 15, Cosey 11, Brewton 9, Zecević 8, Wójcik 4, Trubacz 0, Kunc 0