Zwycięski początek

Opublikowano: 21 sierpnia 2022

W pierwszym sparingowym meczu podczas tegorocznego okresu przygotowawczego podejmowaliśmy w Polsat Plus Arenie Gdynia zespół Dzików Warszawa. Czoła jednemu z faworytów do awansu do Energa Basket Ligi stawiliśmy bez przebywających w Kanadzie


na turnieju FIBA 3×3 Adriana Boguckiego, Mariusza Konopatzkiego i Michała Samsonowicza.

Mimo to trener Krzysztof Szubarga dysponował szerokim składem. Wszyscy, którzy pojawiali się na parkiecie, wnosili dodatkową energię. Z dobrej strony pokazali się Kacper Marchewka czy Aleksy Janiec. Oczywiście nie mogło zabraknąć też rzutów zza linii 6.75 Jimmy’ego Florence’a. Polecamy Wam zajrzeć na nasze social media, znajdziecie tam najlepsze zagrania naszej drużyny, chociażby świetny alley-oop Novaka Musicia z Jordanem Harrisem (must-watch!).

W przerwie prowadziliśmy 56:29. Po niej uaktywnił się Kacper Marchewka, który w cięższym dla Arkowców momencie trafił kilka trójek. Uspokoiliśmy sytuację, dzięki czemu do końcowej syreny mogliśmy grać bez większej presji. Pokonujemy Dziki Warszawa 94:71, w przyszłym tygodniu nasz zespół uda się na tygodniowy obóz do Cząstkowa.

Suzuki Arka Gdynia – Dziki Warszawa 94:71 (27:11, 29:18, 19:16, 19:27)