Batalia z mistrzem

Opublikowano: 11 kwietnia 2023

W zasadzie ciężko o trudniejszego przeciwnika, niż obrońca tytułu mistrza Polski i jednocześnie lider tabeli Energa Basket Ligi. W czwartek podopiecznych trenera Krzysztofa Szubargi czeka nie lada wyzwanie – starcie z WKS Śląskiem Wrocław w ramach 26. kolejki rozgrywek. Rywale śrubują serię 5 zwycięstw z rzędu, żółto-niebiescy zrobią wszystko, by dobiegła ona końca na parkiecie Polsat Plus Areny Gdynia.

Wrocławianie sukcesywnie powiększają przewagę nad pozostałymi zespołami z czołówki i na ten moment to oni są faworytem do wygrania rundy zasadniczej. Drużyna odzyskała wiarę po kryzysie na początku roku, sporo ożywienia wprowadziła zmiana na stanowisku pierwszego trenera, gdy Andreja Urlepa pod koniec lutego zastąpił Ertuğrul Erdoğan. Pod jego wodzą WKS Śląsk ponownie stał się dominującą siłą w EBL i jako pierwszy może się pochwalić 20 zwycięstwami na swoim koncie. Ostatnie, odniesione w wielkanocny poniedziałek nad Treflem Sopot, było o tyle imponujące, że turecki szkoleniowiec nie miał do dyspozycji chociażby Jeremiah Martina czy Vasy Pušicy.

Abstrahując jednak od kłopotów kadrowych mistrzów Polski, do spotkania należy podejść bez respektu do utytułowanego rywala. Arkowcy pokazali, że potrafią stanowić monolit, co potwierdził niedawny występ z Rawlplug Sokołem Łańcut, a także pierwszy mecz z WKS Śląskiem w tym sezonie. Co prawda przegrany, ale po wyrównanej walce przez całe 40 minut. Na podobnego rodzaju zaangażowanie i sportową złość liczymy w czwartek. Gramy razem!

Gdzie i kiedy gramy?
Czwartek 13 kwietnia, godzina 19:30, Polsat Plus Arena Gdynia, 81-304 Gdynia, ulica Kazimierza Górskiego 8.

Bilety:
arkagdyniakosz.interticket.pl, kasy biletowe w hali otwieramy na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Transmisja:
Emocje TV (emocje.tv)

WKS Śląsk Wrocław:
PG: Jeremiah Martin, Łukasz Kolenda, Aleksander Wiśniewski
SG: Vasa Pušica, Jakub Karolak, Daniel Gołębiowski
SF: Jakub Nizioł, Justin Bibbs, Ivan Ramljak
PF: Aleksander Dziewa, Donovan Mitchell
C: Artsiom Parakhouski, Szymon Tomczak
Trener: Ertuğrul Erdoğan
Bilans: 20-5
Miejsce w tabeli: 1.

Liderzy:
Głównym punktem ofensywy wrocławian jest świetny Jeremiah Martin (19.9 pkt, 4.7 zbiórki, 5.6 asysty, 2.5 przechwytu). To od niego rozpoczyna się konstruowanie ataków WKS-u. Z jego podań i boiskowej obecności korzystają reprezentanci Polski – Aleksander Dziewa (14.5 pkt, 5.3 zbiórki, 1.2 bloku), Łukasz Kolenda (11.5 pkt, 2.7 asysty) i Jakub Nizioł (11.3 pkt, 4.8 zbiórki, 2.6 asysty). Siłę rażenia zespołu wzmocnił Vasa Pušica (11 pkt, 3.3 asysty, 47% za 3), a Donovan Mitchell, Ivan Ramljak czy Justin Bibbs także potrafią postraszyć. Niezłe tygodnie notuje Daniel Gołębiowski, pod koszem musimy uważać na Artsioma Parakhouskiego. Śląsk to bardzo wymagający rywal, którego cechuje wymienność pozycji i możliwość dostosowywania się do tego, co gra przeciwnik.

Ostatnie mecze:
24.09.2020 – WKS Śląsk – Arka Gdynia 85:74
03.01.2021 – Arka Gdynia – WKS Śląsk 63:102
26.09.2021 – Arka Gdynia – WKS Śląsk 65:80
15.01.2022 – WKS Śląsk – Arka Gdynia 86:63
17.12.2022 – WKS Śląsk – Arka Gdynia 87:80

To przedostatnia okazja do wsparcia żółto-niebieskich w Polsat Plus Arenie Gdynia, bądźcie naszym szóstym zawodnikiem! #NowaArka