Derby do wymazania

Opublikowano: 11 marca 2023

Na ten mecz od dawna zacierali sobie ręce wszyscy kibice w Gdyni, Sopocie i pozostałych okolicznych miastach. Derby Trójmiasta od zawsze dostarczały nam ogromnych emocji i nie inaczej było tym razem. Jednak jesteśmy przekonani, że o dzisiejszym wieczorze chcielibyśmy już jak najszybciej zapomnieć. Trefl błyskawicznie zaczął wykorzystywać nasze błędy w obronie, których popełnialiśmy zdecydowanie zbyt dużo. Po rzutach osobistych Michała Kolendy przegrywaliśmy 2:8, w kolejnych akcjach przebudził się Novak Musić, ale Arkowcy zdołali jedynie doskoczyć na -1. Akcje Garretta Nevelsa, MVP Suzuki Pucharu Polski sprzed paru tygodni, Błażeja Kulikowskiego oraz Jarosława Zyskowskiego sprawiły, że pierwsze rozdanie należało do gospodarzy, wynikiem 27:20.

Niestety, zawodnicy rezerwowi drużyny z Sopotu wzniecili dodatkową iskrę, zarówno na parkiecie, jak na trybunach Ergo Areny. Mowa tu przede wszystkim o Andrzeju Plucie. On sam uszczęśliwił swoich kibiców pięcioma rzutami zza linii 6.75 w drugiej kwarcie. W tej sytuacji starania Dominika Wilczka czy Jamesa Florence’a spełzały na niczym. Świetna skuteczność rywali odebrała zawodnikom trenera Krzysztofa Szubargi możliwość odrobienia strat. Obraz gry nie zmienił się także w drugiej połowie. Żółto-niebieskim szło jak po grudzie. Rzuty wolne – odbijały się od kosza. Podania – niedokładne, czytelne. W połączeniu z błędami w defensywie przyniosły wynik 85:69 dla Trefla przed czwartą częścią. Gdynianie starali się walczyć, kilkukrotnie zdobyli kilka punktów bez odpowiedzi sopocian.

Wszystko na nic. Kolejne próby dystansowe przeciwników wpadały do naszego kosza. Trefl zagrał koncertowo, my mogliśmy się tylko przyglądać. Jedyne, co możemy powiedzieć po 41. derbach Trójmiasta, to „przepraszamy”. Trefl wygrał bardzo pewnie, 115:83. Co na plus? Wasz doping, który nie ustawał nawet w końcówce, przy rozstrzygniętych losach meczu. Dziękujemy za wsparcie i obiecujemy poprawę w następnych spotkaniach.

Trefl Sopot – Suzuki Arka Gdynia 115:83 (27:20, 28:23, 30:26, 30:14)

Trefl Sopot: Pluta 26, Zyskowski 21, Nevels 16, Kolenda 15, Freimanis 11, Radić 10, Gordon 7, Kulikowski 5, Urbaniak 3, Malesa 1, Salumu 0, Wells 0

Suzuki Arka Gdynia: Wilczek 18, Florence 15, Wade 14, Musić 10, Bogucki 9, Hrycaniuk 9, Fenner 6, Wołoszyn 2, Janiec 0, Pajkert 0, Sewioł 0