Drugie podejście Samsona

Opublikowano: 24 czerwca 2023

Przychodził do Gdyni z myślą o dalszym rozwoju, jednak plany pokrzyżowały problemy zdrowotne. Nie zmienia to faktu, że urok miasta z morza i marzeń urzekł Michała Samsonowicza, dzięki czemu możemy z radością poinformować, iż kontrakt 24-letniego rzucającego obrońcy został przedłużony o kolejny rok.

Na parkiecie popularny „Samson” to typ boiskowego walczaka, skłonnego rzucić się na deski po absolutnie każdą piłkę, nawet gdy sytuacja wydaje się stracona. Dokładnie w takim stylu wkroczył do Energa Basket Ligi, wnosząc sporo wiatru w szeregi Twardych Pierników Toruń. Zaliczył naprawdę niezły debiut i w kolejnym roku liczył na więcej, kiedy związał się umową z Suzuki Arką trenera Krzysztofa Szubargi. Niestety, ze względu za kwestie istotniejsze niż gra w koszykówkę jego licznik występów w naszym Klubie zatrzymał się na liczbie „7”. Michał zacisnął zęby, przetrwał najtrudniejsze momenty, czym zaplusował w oczach Wojciecha Bychawskiego.

Zanim trafił na salony, przebył długą drogę wiodącą przez różne części Polski. Wczesne etapy swojej kariery juniorskiej spędził w Polonii Warszawa, z którą dopisał do swojego CV pierwszy poważniejszy sukces – trzecie miejsce mistrzostw Polski U18 w 2015 roku. W kolejnym roku stał się wiodącą postacią swojego zespołu, zdobywał średnio ponad 24 pkt na mecz, jednak Polonia nie zdołała zakwalifikować się do turnieju finałowego.

Wkrótce Michał przeniósł się do stolicy Wielkopolski, a więc Poznania, gdzie reprezentował Biofarm Basket w pierwszej i drugiej lidze oraz rozgrywkach młodzieżowych. Rywalizacja na trzech frontach nie sprawiła mu większych trudności – już przy pierwszym podejściu zdobył wraz ze swoimi kolegami brąz kategorii U20 w 2017 roku. Przed pandemią COVID-19 zdążył jeszcze przeprowadzić się do Łowicza, rozgrywki 2020/2021 rozegrał już w Toruniu.

Nie mamy wątpliwości, że w nadchodzącym sezonie wróci silniejszy niż kiedykolwiek. Powodzenia, Samson!

SUZUKI ARKA GDYNIA 2023/2024:
PG: James Florence
SG: Kacper Marchewka, Michał Samsonowicz
SF: Grzegorz Kamiński, Maksymilian Wilczek
PF: Bartłomiej Wołoszyn
C: Adam Hrycaniuk
Trener: Wojciech Bychawski