Idealne pożegnanie

Opublikowano: 17 kwietnia 2023

Jak zamykać sezon, to tylko w taki sposób. Pewnie, z energią, zaangażowaniem i boiskowym charakterem. Wszystko to trener Krzysztof Szubarga wpoił swoim podopiecznym przed ostatnim meczem w Polsat Plus Arenie Gdynia w tych rozgrywkach. Od właściwie pierwszej akcji zaznaczała się ich przewaga, a zawodnicy BM Stali Ostrów Wielkopolski nie mogli wiele poradzić. Przede wszystkim na obwodzie – Jimmy Florence i DJ Fenner udowodnili swą przydatność i po 10 minutach było 22:16.

Należy także pochwalić Wiktora Sewioła, którego energia, w połączeniu ze skocznością, zapewniała nam dominację na tablicach. To, co zapoczątkowaliśmy w pierwszym rozdaniu, kontynuowaliśmy w drugim. Arkowcy świetnie wykorzystywali dziury w obronie przeciwników. W połowie drugiej kwarty prowadziliśmy wynikiem 38:22, a goście nie mogli odnaleźć się na parkiecie. Druga połowa zwiastowała kolejną obronę prowadzenia, już drugi mecz z rzędu.

Drugi raz z rzędu udało nam się zachować koncentrację do końcowej syreny. James, do spółki z Novakiem Musiciem, grali wyśmienicie i trzymali wynik. Nawet gdy momentami brakowało nam skuteczności, wszelkie braki nadrabialiśmy cechami wolicjonalnymi. Widać było, że nasi zawodnicy chcieli zostać dobrze zapamiętani. Nie odpuszczali fizycznej walki z rywalem i nie bali się poświęceń. Czwarta kwarta zakończyła się naszym zwycięstwem, co w końcowym rozrachunku zapewniło nam wygraną 92:80. Jimmy zamknął sezon w Gdyni z wysokiego „C”, zdobywając 25 oczek.

Dziękujemy Stali za rywalizację i wielkie emocje, a Wam – Kibicom – za wiarę w nasz zespół przez cały rok. Mieliśmy chwile lepsze i gorsze, ale za każdym razem stanowiliśmy gdyńską jedność. Obrazki z parkietu po zakończeniu meczu napawają nas optymizmem, że z Waszą pomocą będziemy w następnym sezonie w stanie zagrać o wyższe cele. Razem!

Suzuki Arka Gdynia – BM Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (22:16, 29:21, 20:25, 21:18)

Suzuki Arka Gdynia: Florence 25, Fenner 15, Wilczek 14, Musić 11, Wade 11, Bogucki 6, Hrycaniuk 4, Sewioł 4, Wołoszyn 2, Janiec 0, Lis 0, Olender 0

BM Stal Ostrów Wielkopolski: Skele 18, Zębski 15, Michalak 13, Kulig 10, Thomas 9, Silins 5, Djurišić 4, Garbacz 3, Załucki 2, Lončar 1, Rozpędowski 0, Siewruk 0