„Jimmy” poza Suzuki Arką

Opublikowano: 25 lipca 2023

Informujemy, że James Florence w sezonie 2023/2024 nie będzie reprezentował barw Suzuki Arki Gdynia. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Doświadczony Amerykanin po raz pierwszy dołączył do naszego zespołu w sezonie 2018/2019, w którym stał się głównym architektem ogromnego na tamten moment sukcesu – zdobycia brązowego medalu Energa Basket Ligi po niezapomnianej rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra. James wziął udział w łącznie 44 spotkaniach w lidze oraz Suzuki Pucharze Polski, notował imponujące średnie na poziomie: 17.5 pkt, 2.5 zbiórki oraz 4.7 asysty. Gdy łapał rytm rzutowy, potrafił umieścić piłkę w koszu nawet z okolic linii środkowej boiska. Również dzięki temu wywalczył tytuł MVP rundy zasadniczej.

W ubiegłych rozgrywkach ponownie przeniósł się do Gdyni. Pod wodzą dawnego kolegi z boiska, Krzysztofa Szubargi, powiększył swój dorobek meczów o 25 występów, zostając przy tym najlepszym strzelcem gdyńskiej ekipy. Często przewodził w wielu różnych kategoriach i z pewnością zostanie przez nas zapamiętany jako przywódca z prawdziwego zdarzenia.

Jimmy, dziękujemy za grę w żółto-niebieskich barwach. Powodzenia i do zobaczenia na parkiecie!