Koniec sparingów – przed nami misja Gliwice!

Opublikowano: 16 września 2023

Za naszymi zawodnikami okres wytężonego wysiłku i treningów na wysokich obrotach. Wyjazdowym spotkaniem testowym z brązowym medalistą poprzednich rozgrywek, Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski, żółto-niebiescy zakończyli okres przygotowawczy do sezonu 2023/2024, od którego dzieli nas zaledwie 5 dni. Głęboko wierzymy, że praca wykonana w trakcie ostatnich tygodni zaprocentuje już na parkietach Orlen Basket Ligi.

Zacznijmy jednak od końca, czyli wczorajszego (piątkowego) wieczoru w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie mieliśmy przyjemność rywalizować w oficjalnym meczu otwarcia sezonu miejscowej Arged BM Stali. Choć stawką pojedynku nie były punkty do ligowej tabeli, atmosfera w Arenie Ostrów dopisała. Gospodarze niesieni dopingiem swoich kibiców szybko narzucili swoje warunki gry, okazali się bezkonkurencyjni we wszystkich kwartach, dzięki czemu wygrali 95:77. 

Dodatkowym utrapieniem dla trenera Wojciecha Bychawskiego był pechowy uraz stawu skokowego Stefana Kenicia, odniesiony jeszcze przed przerwą. O powadze kontuzji i ewentualnym czasie absencji serbskiego skrzydłowego będziemy informować w oddzielnych komunikatach. Trzymaj się, Stefan!

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Suzuki Arka Gdynia 95:77 (25:19, 22:17, 26:23, 22:18)

Arged BM Stal: Chatman 19, Kulig 18, Chyliński 16, Brembly 15, Sewioł 8, Załucki 8, Silins 7, Skele 4, Rozpędowski 0, Rutecki 0, Wrona 0, Rachwalski 0.

Suzuki Arka: Kamiński 16, Hrycaniuk 15, Żołnierewicz 14, Bogucki 13, Kenić 6, Pluta junior 5, Marchewka 4, Nagel 2, Wilczek 2, Gordon 0, Czoska 0, Szumert 0.

Podsumowując, Arkowcy rozegrali łącznie 8 sparingów, spośród których 3 kończyły się po ich myśli. Sztab szkoleniowy testował wiele różnych wariantów, stąd dość znacząco różniące się od siebie klasyfikacje strzelców poszczególnych spotkań. Wyniki wszystkich meczów towarzyskich zamieszczamy poniżej:

  • 18 sierpnia, Skarszewy, Suzuki Arka Gdynia – SKS Fulimpex Starogard Gdański 95:73
  • 25 sierpnia, Gdynia, Suzuki Arka Gdynia – Dziki Warszawa 73:72
  • 26 sierpnia, Gdynia, Suzuki Arka Gdynia – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 99:94
  • 1 września, Szczecin, King Szczecin – Suzuki Arka Gdynia 91:80
  • 2 września, Szczecin, King Szczecin – Suzuki Arka Gdynia 90:84
  • 8 września, Słupsk, Suzuki Arka Gdynia – Trefl Sopot 66:88
  • 9 września, Słupsk, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Suzuki Arka Gdynia 77:64

Nie należy zapominać, że Przemek Żołnierewicz i Andrzej Pluta junior dołączyli do drużyny znacznie później niż inni zawodnicy z uwagi na obowiązki reprezentacyjne. Stopniowo do treningów z pełnym obciążeniem wraca natomiast Kacper Gordon, który doznał kontuzji w meczu letniej Uniwersjady w Chinach.

– Mamy za sobą naprawdę ciężki i wymagający okres przygotowawczy. Zbudowaliśmy młody zespół, z tego względu skupiliśmy się na podstawach sztuki koszykarskiej na poziomie Orlen Basket Ligi. Cieszymy się z dołączenia do zespołu dwóch reprezentantów Polski – Przemysława Żołnierewicza oraz Andrzeja Pluty juniora. Z pewnością będą naszymi liderami, jednak tuż za nimi znajdują się kolejni ambitni gracze, którzy mają coś do udowodnienia, jak Grzegorz Kamiński czy Jakub Szumert. Naszym celem jest zdobywanie doświadczenia, jednocześnie popierając to zwycięstwami – stwierdził w rozmowie z radiem RMF FM Bartosz Sarzało, asystent trenera w Suzuki Arce Gdynia.

Rozgrywki ligowe zainaugurujemy poza domem: w czwartek (21 września) o godzinie 17:30, naszym rywalem będzie Tauron GTK Gliwice. Przypominamy także, że już dziś w Polsat Plus Arenie Gdynia odbędzie się prezentacja żółto-niebieskich – w planie sporo atrakcji, liczymy na Waszą obecność, wpadajcie na godzinę 17:00!