Kontrakt Przemysława Żołnierewicza rozwiązany

Opublikowano: 13 listopada 2023

Informujemy, że kontrakt Przemysława Żołnierewicza z Krajową Grupą Spożywczą Arką Gdynia został rozwiązany za porozumieniem stron.

Przemek w sierpniu powrócił do miasta, które nie od dziś określa jako najbliższe swojemu sercu. Lokalny patriotyzm nakłonił go do ponownego przywdziewania żółto-niebieskich barw. 28-latek stawiał w naszym Klubie pierwsze, poważniejsze kroki w seniorskiej karierze, wcześniej święcił sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych z zespołem GTK Gdynia. Medale MP kategorii wiekowych od U16 do U20 zapewniły mu miejsce w pierwszej drużynie, którą reprezentował nieprzerwanie w latach 2013-2018, a także w pechowym, zakończonym przedwcześnie z powodu kontuzji sezonie 2020/2021. Występował również w Ostrowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

W bieżącym sezonie skrzydłowy wystąpił we wszystkich 7 meczach Arkowców. Zdobywał średnio 11.9 punktu, do czego dokładał rewelacyjne średnie 6 zbiórek i 4.7 asysty na spotkanie. Dziękujemy „Żołnierzowi” za poświęcenie zostawione na boisku oraz wkład w rozwój naszej drużyny. Do zobaczenia na koszykarskim szlaku!