Kryzys nie odpuszcza – porażka z Legią w Warszawie

Opublikowano: 28 października 2023

Przed kolejnym, trudnym meczem w Orlen Basket Lidze nasze założenia pozostawały niezmienne. Pokazać gdyński charakter, walczyć z całych sił przez 40 minut w nadziei, że pojawią się szanse na przejęcie inicjatywy. Paradoksalnie, bardzo wiele pozytywnej energii drużynie trenera Wojciecha Bychawskiego wniosła wymuszona roszada w wyjściowym składzie – Kuba Szumert zastąpił kontuzjowanego Stefana Kenicia i jak to ma w zwyczaju szybko powiększył swoją kolekcję efektownych wsadów.

7 oczek z rzędu Andrzeja Pluty juniora i skuteczny lay-up Przemysława Żołnierewicza przyniosły nam prowadzenie 13:4, lecz od tego momentu przeciwnicy złapali właściwy rytm. Właściwie do końca pierwszej kwarty warszawiacy nadawali ton spotkaniu. Jeszcze przed końcem pierwszego rozdania objęli prowadzenie, które konsekwentnie powiększali w kolejnych fragmentach. Nawiązanie równorzędnej walki uniemożliwiała nam fatalna skuteczność: 11/31 z gry, w tym 1/13 za 3.

Pobyt w szatni dobrze nam zrobił. Uspokoiliśmy nerwy i choć wynik nie sprzyjał, Legia zbudowała 25 punktów przewagi, włączyliśmy tryb „walka”. Serią 9:0 zbliżyliśmy się do rywala, ale wtedy trójkę trafił Shawn Pipes. Sytuacja powtórzyła się jeszcze w końcówce trzeciej kwarty. Tym razem rzut z dystansu padł łupem Marcela Ponitki. Zaangażowania nie zabrakło. Obecni w Hali Bemowo nasi kibice oklaskiwali powroty do defensywy Arkowców, chociażby Maksymiliana Wilczka. „Szkoda pierwszej kwarty, uciekła nam koncentracja” – stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Bychawski. Ciężko nie zgodzić się z jego słowami.

Niestety, przegrywamy z Legią Warszawa 67:87. Najlepszym strzelcem Krajowej Grupy Spożywczej Arki był po raz kolejny Andrzej Pluta junior, który popisał się 26 punktami na koncie. To był jednak jeden z nielicznych pozytywów tego meczu – kolejnego nieudanego dla żółto-niebieskich.

Legia Warszawa – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 87:67 (24:19, 24:8, 19:25, 20:15)

Legia: Vital 18, Pipes 17, Holman 13, Sobin 12, Ponitka 10, Kolenda 9, Cowels 8, Wyka 0, Kulka 0, Linowski 0, Wieluński 0, Linowski 0, Maciejewski 0.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka: Pluta junior 26, Kamiński 14, Bogucki 9, Żołnierewicz 6, Szumert 6, Wilczek 2, Gordon 2, Hrycaniuk 2, Marchewka 0, Nagel 0, Kenić, Czoska.