Moc wicemistrza

Opublikowano: 20 kwietnia 2023

Do Warszawy pojechaliśmy z nadziejami na podtrzymanie fantastycznej serii 3 zwycięstw z rzędu. Po stronie przeciwników zabrakło kontuzjowanego Billy’ego Garretta, byli za to: Grzegorz Kamiński, Łukasz Koszarek, a także Darek Wyka. Warszawiacy rozpoczęli od mocnego uderzenia. 5 szybko wywalczonych punktów Kyle’a Vinalesa i rzut z daleka Travisa Lesliego przyniosło im przewagę 8:0, którą zmniejszył Adam Hrycaniuk.

Niestety, duet strzelców Legii okazał się skuteczniejszy. Na niewiele zdawały się akcje Jamesa Florence’a, Novaka Musicia oraz Dominika Wilczka. To Vinales i Leslie lepiej wykorzystywali swoje walory, a ostatnie słowo w pierwszej kwarcie, wygranej przez gospodarzy 27:14, należało do Kamińskiego. W zespole trenera Krzysztofa Szubargi odezwały się demony poprzednich miesięcy, naznaczonych błędami w defensywie. Kolejni gracze rywala błyszczeli umiejętnościami strzeleckimi, przez co już w pierwszej połowie znaleźliśmy się w dużych tarapatach.

Skuteczność z gry na poziomie 11/38 (29%) i tylko jedna celna trójka, sporo chaosu i pomyłki indywidualne. Nic dziwnego, że Legioniści wypracowali sobie wynik 48:29. Pojedynek silnych skrzydłowych – Trey’a Wade’a z Aricem Holmanem przebiegał pod dyktando tego drugiego, natomiast za linią 6.75 w dalszym ciągu królowali Vinales i Leslie. Z dobrej strony pokazywał się Wyka, naszym koszykarzom brakowało argumentów wobec tak kapitalnej postawy przeciwnika. Większość naszych trafień padało łupem osamotnionego Jimmy’ego. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego świetnie przekuli to w swój atut.

Przegrywamy ze stołeczną Legią w 28. kolejce Energa Basket Ligi 61:90. Ekipie z Warszawy i naszym starym znajomym dziękujemy za walkę, życzymy powodzenia w walce o medale. Następne spotkanie czeka nas 30 kwietnia, kiedy żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

Legia Warszawa – Suzuki Arka Gdynia 90:61 (27:14, 21:15, 25:15, 17:17)

Legia Warszawa: Leslie 23, Groselle 17, Vinales 17, Holman 11, Kamiński 8, Koszarek 5, Wyka 5, Berzins 2, Kulka 2, Didier-urbaniak 0, Kołakowski 0

Suzuki Arka Gdynia: Florence 15, Bogucki 8, Wilczek 8, Hrycaniuk 7, Wołoszyn 7, Fenner 5, Musić 4, Wade 3, Lis 2, Sewioł 2, Janiec 0, Pajkert 0