Nieudany koniec roku – Grupa Sierleccy Czarni z wygraną

Opublikowano: 28 grudnia 2023

Terminarz Orlen Basket Ligi nie jest łaskawy dla koszykarzy Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia. W czwartym meczu na przestrzeni 11 dni rywalem Arkowców byli Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Jak pokazało boisko, intensywność minionych tygodni sprawiła, że zawodnikom trenera Wojciecha Bychawskiego sił wystarczyło tylko na 10 minut. Wyjściowa „5” w składzie: Kacper Gordon, Bryce Alford, Maks Wilczek, Grzegorz Kamiński, Adrian Bogucki postanowiła rzucić rywalom wyzwanie. Poszliśmy na wymianę ciosów, z daleka trafiali Bryce i Grzegorz, pod koszem „dokarmialiśmy” podaniami Adriana, sytuacja nie wyglądała źle. Po akcji 2+1 Kuby Szumerta wygraliśmy pierwsze rozdanie 20:18.

Początek drugiej kwarty należał już do gości. Najpierw 5 punktów z rzędu zdobył Michael Caffey, a gdy „trójką” odpowiedział Gordon, Czarni zanotowali serię 8:0. Wynik staraliśmy się ratować rzutami zza linii 6.75, ale goście odnaleźli pewność siebie. Większość rzutów podopiecznych trenera Mantasa Cesnauskisa odnajdywała drogę do kosza. Mimo, że ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Kacpra Marchewki, straty urosły do dwucyfrowych rozmiarów.

Niestety, w drugą połowę weszliśmy gorzej niż w pierwszą. Tym razem z radarów uciekali nam podkoszowy Grupy Sierleccy Czarnych – Szymon Wójcik oraz Benas Griciunas. Kiedy na 4:30 min. przed upływem trzeciej ćwiarki za 3 trafił Donatas Sabeckis, przegrywaliśmy 45:63. Pewni siebie rywale nie dali się zaskoczyć i do samego końca pilnowali pewnej przewagi.

Rok 2023 zakończyliśmy w stylu, jakiego sobie nie życzyliśmy. Osłabieni dalszym brakiem Andrzeja Pluty juniora i Stefana Kencicia przegrywamy w Polsat Plus Arenie z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk 67:84. Zdajemy sobie sprawę z trudnego położenia naszego zespołu, wciąż czekamy na powroty do gry kluczowych graczy.

Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by nasza sytuacja w tabeli szła ku lepszemu. Tymczasem wszystkim kibicom Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia życzymy dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości w realizacji noworocznych postanowień. Dziękujemy za doping i wsparcie z trybun, które jest dla nas nieocenione. Widzimy się już w nowym, 2024 roku!

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 67:84 (20:18, 18:30, 15:23, 14:13)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka: Kamiński 16, Bogucki 15, Gordon 13, Alford 8, Marchewka 6, Szumert 5, Hrycaniuk 4, Wilczek 0, Nagel 0, Wołoszyn 0, Czoska 0.

Grupa Sierleccy Czarni: Caffey 20, Michalak 17, Griciunas 13, Teague 12, Jankowski 6, Sabeckis 6, Leończyk 4, Stolarz 3, Wójcik 2.