Sztab w komplecie

Opublikowano: 5 sierpnia 2023

Z radością informujemy, że w naszym Klubie pozostają osoby, bez których olbrzymiej wiedzy i profesjonalizmu byłoby nam znacznie trudniej odnaleźć się w ekstraklasowych realiach – Roman Tymański i Piotr Szczotka nadal w sztabie szkoleniowym Suzuki Arki Gdynia!

Od rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Orlen Basket Lidze dzieli nas coraz mniej, jednak kluczowe decyzje w sprawie kształtu składu na nadchodzące rozgrywki jeszcze przed nami. Do takowych należy zaliczyć podpisanie nowych kontraktów z Romanem Tymańskim oraz Piotrem Szczotką – dwoma ekspertami w swoim fachu, znającymi gdyńską koszykówkę od podszewki. W trenerskim zespole Wojciecha Bychawskiego znajdą się zatem trzej asystenci: Roman Tymański dołączy do Krzysztofa Roszyka i Bartosza Sarzało.

Przed trenerem Tymańskim nie ukryje się żadna nowinka ze świata koszykarskiej taktyki. Potrafi rozpracować każdego przeciwnika na czynniki pierwsze. Zawodnicy wielokrotnie podkreślali, że dzięki jego tytanicznej pracy wiedzieli o swoich rywalach niemal wszystko, łącznie z tym, co najchętniej jedzą na śniadanie. Współpracował z wieloma trenerami, w tym z Tomasem Pacesasem, z którym wspólnie świętował sukces w Asseco Prokomie Gdynia. To swego rodzaju łącznik między świetnymi latami wielkiego Prokomu, późniejszego ambitnego Asseco, a także czasów nowożytnych. Pamięta również ostatni medal wywalczony przez Arkowców w 2019 roku. Postaci Romana Tymańskiego nie mogło zabraknąć w sztabie Suzuki Arki Gdynia na kolejny sezon.

Nie mniejszym bagażem doświadczeń – tyle, że nabytym na parkiecie – może się pochwalić Piotr Szczotka, były zawodnik naszego zespołu i aż 5-krotny mistrz Polski. Za czasów występów w Prokomie wybrany najlepszym defensorem Polskiej Ligi Koszykówki, uczestniczył w Final Eight Euroligi w 2010 roku. Gdy przed meczem towarzyskim z Barceloną wybiegał po raz ostatni na boisko przy szczelnie wypełnionych trybunach naszej areny, by okolicznościowo złapać piłkę, wszystkim w oku zakręciła się łza wzruszenia. Szczotka po zakończeniu kariery zawodniczej płynnie przeszedł do roli trenera od przygotowania motorycznego, jaką zresztą pełnił jeszcze w trakcie rozgrywek 2017/2018 – jako czynny koszykarz.

42-latkowi pomagać będzie nowa twarz w naszym Klubie, Michał Jarocki. Bez zmian pozostaje natomiast obsada stanowiska fizjoterapeuty, którym w dalszym ciągu będzie Andrzej Stupak. Sztab szkoleniowy Wojciecha Bychawskiego został zatem skompletowany, jednak to nie oznacza końca ogłoszeń z naszej strony. Wkrótce przekażemy Wam istotne wieści w sprawie budowy składu, przedstawimy też plan przygotowań do sezonu wraz ze szczegółową rozpiską sparingów. Bądźcie czujni!

SUZUKI ARKA GDYNIA 2023/2024:

PG: Kacper Gordon
SG: Kacper Marchewka, Michał Samsonowicz
SF: Grzegorz Kamiński, Maksymilian Wilczek
PF: Stefan Kenić, Bartłomiej Wołoszyn
C: Adam Hrycaniuk, Adrian Bogucki, Maciej Nagel
Sztab: Wojciech Bychawski (pierwszy trener), Krzysztof Roszyk, Bartosz Sarzało, Roman Tymański (asystenci), Piotr Szczotka, Michał Jarocki (trenerzy przygotowania motorycznego), Andrzej Stupak (fizjoterapeuta)