„Wołek” w składzie – Bartłomiej Wołoszyn zgłoszony do rozgrywek

Opublikowano: 29 listopada 2023

Informujemy, że Bartłomiej Wołoszyn wraca do składu pierwszej drużyny Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia. 37-letni skrzydłowy został zgłoszony przez Klub do rozgrywek Orlen Basket Ligi i będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego już w trakcie naszego najbliższego, czwartkowego spotkania z Eneą Stelmetem Zastalem Zielona Góra.

Tym samym popularny „Wołek” rozpocznie swój 6. sezon z rzędu w mieście z morza i marzeń. Do tej pory rozegrał w żółto-niebieskich barwach 142 oficjalne mecze, zdobywając przy tym brązowy medal MP w 2019 roku. Z powodzeniem rywalizował na parkietach Orlen Basket Ligi, a także w Eurocup, jego doświadczenie przekładało się również na funkcjonowanie zespołu poza boiskiem.

– Po rozmowie z trenerem Wojciechem Bychawskim wspólnie zdecydowaliśmy o moim powrocie do treningów z zespołem. Oglądałem wszystkie dotychczasowe mecze drużyny i czuje się na siłach, by jej pomóc, dołożyć swoje doświadczenie. Przy pracy wykonywanej codziennie przez młodszych zawodników chcemy stworzyć mieszankę groźną dla każdego przeciwnika w lidze. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować kibicom za pamięć i wsparcie, które otrzymywałem przez cały czas – mówi Bartłomiej Wołoszyn, skrzydłowy Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia.

37-latek przygotowuje się do spotkania z Eneą Stelmetem Zastalem Zielona Góra (BILETY) wraz z żółto-niebieskimi.

– Bartek wrócił do treningów po dłuższej przerwie. Prezentuje się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza pod względem fizycznym. Uznaliśmy, że jego obecność i nabyte doświadczenie koszykarskie będzie w stanie pomóc naszej młodej drużynie w dalszej części sezonu – podsumował Wojciech Bychawski, trener Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia.