Wziąć derbowy rewanż

Opublikowano: 10 stycznia 2023

W ramach 16. kolejki Energa Basket Ligi, na rozpoczęcie rundy rewanżowej rozgrywek, podopieczni trenera Krzysztofa Szubargi podejmą w Polsat Plus Arenie Gdynia nieobliczalny zespół Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Arkowcy zdają sobie sprawę, że nadchodzące spotkania będą dla nich absolutnie kluczowe w walce o miejsca premiowane awansem do playoff. Dlatego też zrobią wszystko, by po czwartkowych derbach Pomorza schodzić z boiska z wysoko uniesionymi głowami. Początek 2023 roku nie okazał dla nas wymarzony, King Szczecin udzielił nam prawdziwej lekcji koszykówki, w szczególności w ataku. Czy żółto-niebiescy wyciągnęli wnioski z porażki w poprzednim tygodniu? Wpadnijcie na trybuny i przekonajcie się sami!

Druga połowa fazy zasadniczej EBL właśnie się rozpoczyna. Z ekipą prowadzoną przez trenera Mantasa Cesnauskisa mierzyliśmy się już na inaugurację ligi. We wrześniu musieliśmy uznać wyższość przeciwników, którzy okazali się od nas minimalnie lepsi. Szczelnie wypełniona Hala Gryfia poplątała nam nogi i sprawiła, że nie potrafiliśmy odnaleźć rytmu gry w ataku. Rywale również skutecznością nie grzeszyli, lecz zachowali zimną krew w końcówce i wygrali 66:64. Jednak obecnie Czarni to zupełnie inny zespół, wzmocniony: reprezentantem Polski, Jakubem Schenkiem oraz strzelcem wyborowym, Billym Rayem Ivey’em. Dzięki nim słupszczanie zyskali mocy uderzeniowej w ofensywie, jednocześnie zachowując agresję po drugiej stronie boiska. Czeka nas trudne wyzwanie, dodatkowego smaczku meczowi, oczywiście poza faktem, iż jest to mecz derbowy, dodają zbliżone pozycje obu drużyn w tabeli. Raz jeszcze zapraszamy!

Gdzie i kiedy gramy?
Czwartek 12 stycznia, godzina 17:30, Polsat Plus Arena Gdynia, 81-304 Gdynia, ulica Kazimierza Górskiego 8.

Bilety:
arkagdyniakosz.interticket.pl, kasy biletowe w hali otwieramy na godzinę przed rozpoczęciem meczu. A przed rozpoczęciem rywalizacji z Grupą Sierleccy Czarnymi zapraszamy do klubowego sklepiku na terenie hali, w którym będziecie mogli zakupić wiele gadżetów, w tym nowe szaliki Suzuki Arki!

Transmisja:
Polsat Sport Extra

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk:
PG: Jakub Schenk, Jakub Musiał
SG: Billy Ray Ivey, Bartosz Jankowski
SF: Shavon Coleman, Michał Chyliński
PF: Paweł Leończyk, David Dileo
C: De’quon Lake, Mikołaj Witliński
Trener: Mantas Cesnauskis
Bilans: 7-8
Miejsce w tabeli: 8.

Liderzy:
Doskonałe wejście do polskiej ligi notuje Billy Ray Ivey (14.4 pkt, 4.8 zbiórki, 1.4 przechwytu, 47% za 3), to właśnie on zasługuje na najwięcej naszej uwagi. Uzupełnieniem Ivey’a na obwodzie jest Jakub Schenk (12.2 pkt, 2.2 zbiórki, 7 asyst), choć rzutem z dystansu grozi też silny skrzydłowy, David Dileo (10.3 pkt, 4 zbiórki, 1.2 przechwytu). Efektywnie swoje minuty wykorzystuje nasz były zawodnik, Mikołaj Witliński (10 pkt, 5.1 zbiórki, 58% za 2), jego zmiennikiem jest De’quon Lake (6.6 pkt, 5.3 zbiórki, 1.3 bloku). Seryjnie punkty zdobywać mogą: Jakub Musiał (7.6 pkt, 2.9 zbiórki, 2.5 asysty) i Michał Chyliński (7.4 pkt, 2.5 zbiórki, 45% za 3), obowiązki nominalnego skrzydłowego sprawuje Shavon Coleman (8.7 pkt, 5.1 zbiórki, 1.3 przechwytu).

Ostatnie mecze:
21.10.2021 – Arka Gdynia – Grupa Sierleccy Czarni 59:87
10.02.2022 – Grupa Sierleccy Czarni – Arka Gdynia 100:75
22.09.2022 – Grupa Sierleccy Czarni – Arka Gdynia 66:64

Po zwycięstwo! #NowaArka