Zachować spokój

Opublikowano: 4 kwietnia 2023

Przed nami 3 ostatnie spotkania Arkowców w Polsat Plus Arenie Gdynia w tym sezonie. Rozgrywki Energa Basket Ligi wchodzą w decydującą fazę, już w czwartek ugościmy w naszym obiekcie zawodników beniaminka, Rawlplug Sokoła Łańcut. Stawką rywalizacji będzie nie tylko niezwykle cenny komplet punktów, pozwalający na zachowanie bezpiecznego dystansu nad Twardymi Piernikami Toruń, ale również zrewanżowanie się łancucianom za porażkę w ich hali na początku grudnia. Mamy nadzieję, że niedawne zwycięstwo torunian nad Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk podziała na podopiecznych trenera Krzysztofa Szubargi motywująco. Musimy odpowiedzieć tym samym – konsekwetną, efektywną koszykówką, która umożliwi nam wygranie 9. meczu w sezonie. Tylko w ten sposób przybliżymy się do pozostania w Energa Basket Lidze, co na ten moment jest naszym nadrzędnym celem.

Rawlplug Sokół miewa kłopoty z zaskakiwaniem swoich przeciwników na wyjazdach. Bilans 9-16 zawdzięcza w głównej mierze fenomenalnej dyspozycji we własnej hali, o czym i my przekonaliśmy się kilka miesięcy temu. Twierdza Łańcut pozostaje niezdobyta od 8 listopada 2022 roku, za to na wygraną poza domem Sokół czeka już ponad 2 miesiące. Ta dysproporcja rzutuje na zajmowane przez drużynę z Podkarpacia miejsce w tabeli. Co nie zmienia faktu, że naszych graczy czeka trudna przeprawa, także ze względu na coraz większą presję. Liczymy na Wasze wsparcie i doping od pierwszej do ostatniej minuty.

Gdzie i kiedy gramy?
Czwartek 6 kwietnia, godzina 17:30, Polsat Plus Arena Gdynia, 81-304 Gdynia, ulica Kazimierza Górskiego 8.

Bilety:
arkagdyniakosz.interticket.pl, kasy biletowe w hali otwieramy na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Transmisja:
Polsat Sport Extra

Rawlplug Sokół Łańcut:
PG: Corey Sanders, Delano Spencer, Marcin Nowakowski
SG: Mateusz Szczypiński, Mateusz Bręk
SF: James Eads, Filip Struski
PF: Raynere Thornton, Michał Kołodziej
C: Adam Kemp, Przemysław Wrona
Trener: Marek Łukomski
Bilans: 9-16
Miejsce w tabeli: 10.

Liderzy:
Akcje beniaminka EBL najczęściej przechodzą przez obwodowy duet: Corey Sanders (17.5 pkt, 3.8 zbiórki, 6.7 asysty, 1.5 przechwytu) – Delano Spencer (15.7 pkt, 4 zbiórki, 2.3 asysty). Atletyzm i siłę na skrzydłach gwarantują James Eads (11 pkt, 2.3 zbiórki) oraz Raynere Thornton (11 pkt, 6.5 zbiórki, 1.2 przechwytu). Pod koszem drużyny z Łańcuta znajdziemy kolejnego twardziela – Adama Kempa (9.6 pkt, 8.9 zbiórki, 1.9 bloku). Rotację uzupełniają Filip Struski, Mateusz Szczypiński i były zawodnik Suzuki Arki, Michał Kołodziej.

Ostatnie mecze:
10.12.2022 – Rawlplug Sokół Łańcut – Suzuki Arka Gdynia 85:74
To dopiero nasz drugi pojedynek z Sokołem w historii!

Po zwycięstwo! #NowaArka