Ze stolicy nad morze

Opublikowano: 14 czerwca 2023

Pora odkryć pierwsze karty w talii Suzuki Arki Gdynia pod wodzą trenera Wojciecha Bychawskiego! Z radością informujemy, że po podpisaniu kontraktu z naszym Klubem nad morze powraca Grzegorz Kamiński, tym samym stając się bohaterem pierwszego letniego wzmocnienia drużyny przed nowym sezonem.

Wczesne etapy swojej kariery Grzegorz spędził na Kociewiu, reprezentując Deckę Pelplin, a następnie Polpharmę Starogard Gdański, w której w maju 2017 roku zadeiutował na poziomie ekstraklasowym. Krótko po przełomowym momencie na swoim koszykarskim szlaku trafił do Gdyni, gdzie z miejsca stał się czołową postacią kadr juniorskich żółto-niebieskich. Sezon 2017/2018 okazał się dla niego kapitalny, zakończony srebrnym medalem mistrzostw Polski U18, a także złotem w kategorii U20. Nasza zdolna młodzież, z Grzegorzem na czele, powtórzyła ten wyczyn także w 2020 roku. Skrzydłowy zyskał rozgłos i spore uznanie w oczach wielu skautów w Polsce.

Równocześnie zdobywał doświadczenie na parkietach Energa Basket Ligi. Z pewnością wciąż pamięta niesamowite emocje związane z rywalizacją o brązowe medale w 2019 roku. Licząc mecze w ramach Pucharu Polski, zanotował łącznie 33 występy w naszych barwach, a przed rozgrywkami 2020/2021 przeniósł się do stołecznej Legii Warszawa. Transfer pozwolił mu jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, wkrótce przyznano mu nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika PLK, natomiast w 2022 roku odniósł swój największy sukces w karierze, wicemistrzostwo Polski. Miniony sezon ukończył z Legią na 4. miejscu, zdobywając 246 punktów w 39 meczach. Witamy z powrotem w Gdyni!

Za to Was zachęcamy do uważnego śledzenia mediów społecznościowych Klubu. Mewy wykrakały nam, że budowa składu dopiero nabiera rozpędu. Bądźcie czujni!

SUZUKI ARKA GDYNIA 2023/2024:
PG: James Florence
SG: Kacper Marchewka
SF: Bartłomiej Wołoszyn
PF: Grzegorz Kamiński
C: Adam Hrycaniuk
Trener: Wojciech Bychawski